אמזון אילוסטרציה (צילום: Sundry Photography, שאטרסטוק)
אמזון. הכפילה את מספר העובדים במהלך הקורונה | צילום: Sundry Photography, שאטרסטוק

אמזון יוצאת במהלך קיצוצים אגרסיבי, הרחב ביותר עד כה מחברות הביג טק, ותיפרד מ-18 אלף עובדים. כך הודיע הלילה אנדי ג'סי, מנכ"ל ענקית המסחר, לאחר שדבר הפיטורים הודלף לוול סטריט ג'ורנל מוקדם יותר. בכך אמזון מצהירה כי תפטר כמעט מספר עובדים כפול משהוערך בהתחלה: בחודש נובמבר ההערכות היו על פיטורים של כ-10,000 עובדים בלבד.

"אמזון שרדה תקופות של חוסר ודאות ואתגרים כלכליים בעבר, ונמשיך לעשות זאת", הצהיר ג'סי. "השינויים הנוכחיים יסייעו לנו להמשיך להתמקד בהזדמנויות ארוכות טווח, עם מבנה עלויות חזק יותר. אני אופטימי שנמשיך להיות חדשניים, בעלי תושיה ותחרותיים גם בתקופה זו, חרף הקפאת גיוסים יקרים וויתור על תפקידים מסוימים בחברה".

אנדי ג'סי, Andy_Jassy, מנכ"ל אמזון  (צילום: Lisi Mezistrano Wolf, ויקיפדיה)
אנדי ג'סי, מנכ"ל אמזון. יפטר כמעט כפול עובדים מבתוכנית המקורית | צילום: Lisi Mezistrano Wolf, ויקיפדיה

אמזון נחשבת לאחת המעסיקות הגדולות בעולם, ובוודאי אחת משלוש המעסיקות הגדולות בארה"ב, עם יותר ממיליון וחצי עובדים שחלק ניכר מהם הם עובדי מחסן. גלי הפיטורים הנוכחיים מתמקדים בעובדי פיתוח יקרים יותר, למשל ממחלקת הפיתוח של העוזרת הקולית "אלקסה". כעת הפיטורים צפויים להתמקד במחלקת משאבי האנוש - שחלקים ממנה התייתרו לאור הקפאת הגיוסים הכמעט-מוחלטת בחברה; ממחלקת "חנויות" - שהיא המחלקה שבה עובדים האחראים על אתר הקניות של החברה, כמו גם מחלקות התפעול של החנויות הפיזיות, מחסני הסחורה וצוותים נוספים.

אמזון כמעט הכפילה את מספר העובדים שלה בתקופת הקורונה, לאור הדרישה הגוברת למסחר מקוון בשל הסגרים שלא איפשרו לצרכנים לצאת לרכוש בחנויות. עם זאת, לאור היציאה מתקופת הקורונה וההאטה הכלכלית בעולם, הכנסותיה של אמזון נחלשו דרמטית והיא נאלצת לבצע מהלכים משמעותיים של הידוק חגורה.

בחודשים האחרונים פוטרו עשרות אלפי עובדים בארה"ב, בהובלת חברות הביג טק שנפרדו מעובדים בהיקפים שלא נראו בשנים האחרונות. היות שהחברות הללו פעילות גם במרכזי פיתוח בארץ, גלי ההדף הובילו גם לפיטורים בישראל - אם כי בהיקפים נמוכים יותר. מטא הודיעה על פיטורי 13% מהעובדים בחברה - 11,000 עובדים; אינטל הודיעה על פיטורי אלפי עובדים בעולם; ובגוגל לעת עתה נעשו הקפאות גיוסים, אך בחברה כבר החלו לאתר את 6% העובדים בעלי הביצועים הנמוכים בחברה - דבר שעשוי להוביל לגל פיטורים אגרסיבי בהמשך הרבעון.