צוקרברג מטא (עיבוד: bloomberg.com, getty images)
מארק צוקרברג. המניה התאוששה | עיבוד: bloomberg.com, getty images

אחרי שמטא פיטרה למעלה מ-21 אלף עובדים בחצי השנה האחרונה, החברה האם של פייסבוק ואינסטגרם דורשת מהעובדים שנותרו לחזור לעבודה מהמשרד שלוש פעמים בשבוע. השינוי ייכנס לתוקף ב-5.9 ויחול על עובדים שכבר היום עובדים חלק מהזמן במשרד. הסטטוס של עובדים מרחוק לא ישתנה. כך לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל.
דובר מטא אמר כי "אנחנו בטוחים שעובדים יכולים לעשות שינוי משמעותי מהמשרד ומהבית", והוסיף כי מטרת המדיניות החדשה היא "לטפח שיתופי פעולה, מערכות יחסים ותרבות שהם הכרחיים כדי שהעובדים יפיקו את המיטב בעבודה".

75% מעובדי מטא נמצאים כיום חלק מהשבוע במשרד, 2.2 ימים בממוצע, כך שמדובר בתוספת של כיום אחד בשבוע.

במזכר שהופץ לעובדים בנוגע למדיניות החדשה והגיע לוול סטריט ג'ורנל, נמסר כי "תמיד כיוונו לעבודה גמישה ולתרבות של עבודה קשה וכשאנחנו מסתכלים קדימה נמשיך להיות קשובים לדרך שבה אנחנו מנהלים את העבודה, הזמן ומערכות היחסים שלנו".

קיפאון בצמיחה

מטא נכנסה לשנת 2022 עם ירידה חדה בשווי החברה: ממחיר של 336 דולר למניה בדצמבר 2021 היא ירדה ל-88 דולר באוקטובר 2022. מדי רבעון החברה הציגה דוחות עם הכנסות מדשדשות, קיפאון בצמיחה וחזון מטושטש של מציאות מדומה, שהמשקיעים לא התלהבו ממנו.

75% מעובדי מטא נמצאים כיום חלק מהשבוע במשרד, 2.2 ימים בממוצע, כך שמדובר בתוספת של כיום אחד בשבוע

בנובמבר 22' צוקרברג החזיר למשקיעים את האמון בחברה עם פיטורים של 11,000 עובדים, בפעם הראשונה בהיסטוריה של החברה. בפברואר האחרון נעשה סבב קיצוצים אגרסיבי נוסף של כ-10,000 משרות נוספות. קדמו לפיטורים הערכות נמוכות לעובדים ודרישה מהמנהלים לייצר משהו או לעזוב את החברה. 2023 כבר נראית אחרת לגמרי עבור החברה: צוקרברג הכריז על שנה זו כ"שנת ההתייעלות". השווי של המניה זינק לכ-273 דולר היום.