מארק צוקרברג, מטא, פייסבוק (צילום: Alex Brandon, ap)
מארק צוקרברג. פועל להפוך את החברה לארגון רזה ויעיל יותר | צילום: Alex Brandon, ap

 האם מטא בדרך לגל נוסף של פיטורים? לפי הפייננשל טיימס, לאחר שבנובמבר האחרון הודיעה מטא על סבב צמצומים של 11,000 משרות, הנרחב ביותר בהיסטוריה של החברה, החברה נמצאת כיום בתהליך של הערכת ביצועי עובדים לקראת סבב פיטורים נוסף בחודש הבא. 

במקביל, זה מספר שבועות עובדי החברה מדווחים כי הם נמצאים בחוסר ודאות לגבי תקציבים וכוח העבודה העתידי, עד כדי שעבודה "לא נעשית כלל", ואילו מנהלים לא יכולים לתכנן עומסי עבודה. חוסר הוודאות מביא לכך שהחלטות, גם דחופות, לא מתקבלות בזמן ומתעכבות.

השנה הנוכחית הוגדרה כ"שנת היעילות" במטא על ידי מנכ"ל החברה מארק צוקרברג עם פרסום דוחות החברה לפני כשבועיים, תוך שהוא מכוון לכך שהחברה תפעל להפוך לארגון רזה ויעיל יותר.

בעוד מטא מדשדשת, גוברים האיומים על עסקי הפרסום שלה מגורמים חיצוניים. השינויים שביצעה אפל בהגדרות הפרטיות במערכת ההפעלה לאייפון הקשו על טרגוט משתמשים ופגעו בהכנסות מטא מפרסום. כעת מדווח CNBC כי בשעה שהכנסותיה של מטא מפרסום התכווצו ב-4% ברבעון האחרון לעומת הרבעון המקביל, אמזון דווקא מתחזקת בשדה זה: הכנסות ענקית הקמעונאות מפעילות פרסום עלו ברבעון האחרון ב-18.9% לעומת הרבעון האחרון של 2021.