משרדי גוגל  (צילום: google)
משרדי גוגל. היחידה מחברות הגאמפא בעשירייה הפותחת | צילום: google

אתר דירוג מקומות העבודה הבינלאומי גלאסדור (Glassdoor) פירסם את רשימת 100 החברות שהכי שווה לעבוד בהן בשנת 2023 בארה"ב. היחידה מבין חברות הטכנולוגיה הגדולות (גאמפא - גוגל, אמזון, מיקרוסופט, פייסבוק ואפל) בעשירייה הראשונה היא גוגל שדורגה במקום השמיני, בעוד אפל, אמזון ומטא לא ברשימה כלל.

הדירוג מבוסס על ביקורות עובדים בארה"ב, בהווה או לשעבר באותן חברות. הנתונים נאספו בין 19 באוקטובר 2021 ל-17 באוקטובר 2022, כך שלא הושפעו ממהלכי הפיטורים האחרונים בחברות הטכנולוגיה הענקיות: 18,000 עובדים באמזון, 12,000 בגוגל, 11,000 במטא ו-10,000 במיקרוסופט.

גלאסדור הוא אחד מאתרי חיפוש העבודה הגדולים והחזקים בתעשיית ההייטק. גולשים יכולים לחפש בו משרות שמתאימות לתיאור התפקיד שלהם, ולקבל עדכונים כשמשרה שמתאימה לכישורים שלהם עלתה לאוויר. בנוסף, האתר מאפשר לראות מה כותבים גולשים אחרים על מקומות העבודה האלה, ואף לראות מה שלבי הגיוס בכל חברה. הגולשים גם יכולים לספר לאחרים, באנונימיות, על החוויה שלהם מתהליך ההתקבלות לחברה וגם איך זה לעבוד בה. זאת באמצעות מענה על שאלון שם הם יכולים לדרג פרמטרים שונים על תנאי ההעסקה שלהם. את כל הנתונים האלה גלאסדור אוספת לסקר שנתי.

מיקרוסופט עלתה למקום ה-13 מהמקום ה-28 בשנה שעברה והחברה הבת לינקדאין נותרה במקום ה-19. אפל, מטא (פייסבוק לשעבר) ואמזון לא מדורגות ברשימה. בשנה שעברה מטא הייתה במקום ה-47, אפל במקום ה-56 ואילו אמזון לא הייתה ברשימה גם אז.

אנבידיה, Nvidia logo  (צילום: Michael Vi, shutterstock)
אנבידיה. ירדה מהמקום ה-1 למקום ה-5 | צילום: Michael Vi, shutterstock

אנבידיה שהייתה במקום הראשון בשנה שעברה, ירדה למקום ה-5. אינטל במקום 79, יאהו 93, סיילספורס שהייתה עשירית בשנה שעברה צנחה מקום ה-75, ופאלו אלטו בעלת השורשים הישראלים במקום ה-59. נטפליקס במקום ה-40 וספוטיפיי במקום ה-90. את הצמרת השנה כבשה חברת התוכנה גיינסייט.