תפקיד: CTO תאגידי ו-senior fellow ב-Marvell semiconductor
תפקידים קודמים: VP לטכנולוגיות ו-CTO של חטיבת הרשתות ב-Marvell
שנת לידה: 1973

נועם מזרחי הגיע גבוה מאוד בהיררכיה של חברת השבבים האמריקאית מארוול (Marvell semiconductor) – הוא חבר ההנהלה הבכירה ומדווח ישירות למנכ"ל מאט מרפי. בתפקידו כ-CTO תאגידי הוא אחראי לאסטרטגיה של הארגון ולשילובה בקווי המוצר הרבים של החברה ולהסתכלות קדימה: לאן החברה ממשיכה, אילו טכנולוגיות היא מפתחת ואילו חברות היא רוכשת.

נועם מזרחי נולד ב-1973, נשוי ואב לשלוש בנות ומתגורר בישראל. הוא למד הנדסת חשמל ומחשבים בטכניון וכבר כסטודנט התחיל לעבוד בחברת גלילאו של אביגדור וילנץ. שנתיים לאחר מכן, כשהחברה נרכשה על ידי מארוול בשנת 2000, מזרחי עבר יחד איתה. הוא העביר במארוול את מרבית הקריירה המקצועית שלו, שכללה ניהול צוותים, פיתוח והובלת טכנולוגיות ובהמשך תפקידי ארכיטקטורת שבבים. ב-2013 הוא חצה את הקווים לאינטל רק כדי לחזור למארוול שנה לאחר מכן כדי להוביל ארכיטקטורה חדשה באחת הקבוצות בחברה. באפריל 2020 התמנה מזרחי לתפקיד מנהל הטכנולוגיה הראשי של מארוול.

בשוק של ענקיות כמו אנבידיה (Nvidia) ואינטל, מארוול היא חברה בינונית עם תוכניות צמיחה שאפתניות. השבבים שלה פחות סקסיים משבבי GPU גרפיים או שבבי AI, אבל הם תופסים נתח משמעותי בעולמות התקשורת המהירה, הרכב החשמלי, האחסון ושרתי המחשבים. למזרחי יש חלק חשוב בכך שמארוול נמצאת בחזית הטכנולוגית.

בנוסף, מזרחי דואג להייטק הישראלי. בראיון ל-tech12 אמר לנו שאין בישראל מספיק סטארט אפים חדשים שמפתחים טכנולוגיות שבבים. כיום הוא שואף לגייס את השלוחות הישראליות של חברות הענק האמריקאיות, ולהוריד את חסמי הכניסה לעולם הסמיקונדקטור בפרויקט שהמדינה תיקח על עצמה להוביל.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>