מייסד בורסת FTX סם בנקמן-פריד יוצא מביהמ"ש (צילום: Michael M. Santiago/Getty Images)
בנקמן-פריד יוצא מדיון בביהמ"ש, בתחילת החודש. עדיין כופר בכל האישומים נגדו | צילום: Michael M. Santiago/Getty Images

בכיר שלישי בפירמידת הקריפטו של המיליארדר לשעבר סם בנקמן-פריד הודה בביצוע הונאה ומשתף פעולה עם התביעה הפדרלית. לפי הוול סטריט ג'ורנל, ראש תחום ההנדסה לשעבר בבורסת הקרפיטו הקורסת FTX נישאד סינג הודה הלילה בשישה סעיפי אישום פליליים, בהם קשירת קשר לביצוע הונאה בניירות ערך ובסחורות.

מייסד FTX ומנכ"לה לשעבר בנקמן-פריד, המכונה SBF, ממשיך לכפור ב-12 סעיפי האישום נגדו.

ההודאה החדשה מצטרפת להודאות שמסרו בדצמבר האחרון קרולין אליסון, מנכ"לית קרן הגידור אלמידה של SBF, וגארי וונג, שהיה שותף להקמת FTX.

סינג (27) מסר את הודאתו במסגרת דיון בדיון בבית המשפט הפדרלי במנהטן. "אני מצר באופן שלא ייאמן על תפקידי בכל זה והנזק שנגרם כתוצאה מכך" אמר לשופט במהלך הדיון.

לפי הודאתו של סינג, במהלך 2022 הוא גילה שכספי לקוחות FTX מועברים לקרן הגידור אלמידה בניהול אליסון. לדבריו, בספטמבר 2022 התברר שאלמידה לא יכולה להשיב את כספי הלקוחות של FTX, שנאמדו במיליארדי דולרים. סינג הודה כי בהוראת SBF הוא זייף את הכנסות FTX בשביל למשוך אליה משקיעים חדשים.

סינג פירט כי בדומה לבכירים נוספים ב-FTX הוא עסק בהעברת תרומות לפוליטקיאים במטרה לחזק את השפעתו הפוליטית של בנקמן-פריד. בינואר האחרון דווח כי כשליש מחברי הקונגרס האמריקאי קיבלו תרומות מבכירים ב-FTX, אך לא היה ברור אם מדובר בכספים האישיים של הבכירים או בכספי החברה עצמה. סינג הודה שהכספים שהעביר לפוליטיקאים בוצעו מכספי אלמידה ובניגוד לחוק.

ההודעה החדשה מחזקת את טענות התביעה נגד SBF, ימים ספורים לאחר שנודע כי כתב האישום נגדו עודכן מ-8 סעיפי אישום ל-12. בתחילת השנה עוד המשיך SBF לכפור באישומים נגדו בטענה כי העביר כספי לקוחות בין שתי החברות שהקים בלי שבעלי הכספים יידעו על כך או ייתנו את אישורם לדבר. משפטו צפוי להתחיל בחודש אוקטובר.