מיקרוסופט, Microsoft (צילום: Volodymyr Kyrylyuk, shutterstock)
מיקרוסופט. חלק מהודעות הפיטורים יישלחו כבר היום | צילום: Volodymyr Kyrylyuk, shutterstock

מיקרוסופט צפויה לצמצם את כוח האדם בחברה ב-5%, כך לפי מכתב שפורסם בבלוג החברה וחתום ע"י המנכ"ל סאטיה נאדלה. אמש פורסם דיווח על הפיטורים בסקיי ניוז, אך כעת מדובר בהודעה רשמית של החברה.

במיקרוסופט עובדים כ-210 אלף עובדים, ובחודשים הקרובים מספרם יתכווץ ב-10,000. עם זאת, חלק מהעובדים יקבלו את הודעת הפיטורים כבר כיום. 

במקביל לפיטורים - שיחלו כבר היום - הגיוס לתפקידים אסטרטגיים מרכזיים יימשך, כך לפי הצהרת החברה. במיקרוסופט מעריכים את ההוצאות שנלוות למהלך ב-1.2 מיליארד דולר, בהם פיצויי הפיטורים, שינויים בחברה ואיחוד שכירויות - תוך הגברת הצפיפות במשרדים לצרכי חיסכון בעלויות.

חבילת הפיטורים של עובדי מיקרוסופט בארה"ב כוללת תשלום פיצויי פיטורים "מעל המקובל בשוק", מסר נאדלה, המשך כיסוי ביטוח בריאות לשישה חודשים, התראה מוקדמת של 60 יום לפני סיום העסקה והבשלה של מענקי מניות ל-6 חודשים נוספים. 

מחוץ לארה"ב פיצויי הפיטורים יהיו בהתאם לחקיקה המקומית, וממיקרוסופט ישראל, שמעסיקה כ-3,000 עובדים, טרם התקבלה תגובה רשמית.

"כשאני חושב על הרגע הזה, תחילת שנת 2023, זה השואו-טיים – לתעשייה שלנו ולמיקרוסופט", מסר נאדלה. "כחברה, ההצלחה שלנו צריכה להתיישר לפי ההצלחה של העולם. זה אומר שכל אחד מאיתנו וכל צוות בחברה חייב להרים את הרף ולספק ביצועים גבוהים מהמתחרים ולספק חדשנות בעלת ערך ללקוחות שלנו, לקהילות ולמדינות".

סאטיה נאדלה (צילום: Bloomberg, Getty images)
סאטיה נאדלה. נתייחס למפוטרים בכבוד | צילום: Bloomberg, Getty images

המהלך מכניס את מיקרוסופט למועדון המפוקפק של חברות הביג טק שכבר החלו בקיצוצים או הכריזו עליהם: בראשית החודש הכריזה אמזון כי היא יוצאת במהלך פיטורים אגרסיבי, הרחב ביותר עד כה, ותיפרד מ-18 אלף עובדים. מטא הודיעה על פיטורי 13% מהעובדים בחברה - 11,000 עובדים; אינטל הודיעה על פיטורי אלפי עובדים בעולם; ובגוגל לעת עתה נעשו הקפאות גיוסים, אך בחברה כבר החלו לאתר את 6% העובדים בעלי הביצועים הנמוכים בחברה - דבר שעשוי להוביל לגל פיטורים בהמשך הרבעון.