סם אלטמן. תמונה שיוצרה במידג'רני (עיבוד: מידג'רני, סטודיו מאקו)
סאם אלטמן. "הטכנולוגיה עדיין לא טובה מספיק בשביל שאנשים יוכלו לעבוד מרחוק לנצח" | עיבוד: מידג'רני, סטודיו מאקו

"הייתי אומר שהניסוי הזה נגמר והטכנולוגיה עדיין לא טובה מספיק בשביל שאנשים יוכלו לעבוד מרחוק לנצח, במיוחד בסטארט אפים". כך אומר סאם אלטמן, מנכ"ל מעבדת חקר הבינה המלאכותית OpenAI, בהתייחס לעבודה מרחוק. לדבריו, זו "אחת הטעויות הגרועות ביותר של תעשיית הטכנולוגיה זה זמן רב".

בכנס של חברת הפינטק Stripe הוסיף אלטמן כי בעבודה מרחוק קיים אובדן של יצירתיות לעומת עבודה המתבצעת יחדיו פנים מול פנים. כך דווח במגזין פורצ'ן.

אלטמן מצטרף למנכ"לים נוספים של חברות טכנולוגיה שמצדדים בחזרה לעבודה מלאה או כמעט מלאה במשרדים לאחר תום עידן הקורונה. בהודעת מנכ"ל מטא מארק צוקרברג על גל פיטורים נוסף במטא במרץ האחרון הוא ציין כי בחברה מעודדים את העובדים למצוא הזדמנויות לעבוד יותר עם עמיתיהם פנים מול פנים. צוקרברג ביסס את דבריו על ממצאים ראשוניים מבחינה פנימית בחברה על עבודתם של מהנדסים שהראו שעובדים חדשים רשמו ביצועים טובים יותר כשהתחילו את דרכם בחברה מהמשרדים, לעומת עובדים שהצטרפו ישירות למודל עבודה מרחוק.

לדברי אנדי ג'סי, "רבות מההמצאות הטובות ביותר של אמזון הגיעו לרגעי פריצת דרך מאנשים שנותרו מאחור לאחר פגישה ועבדו על רעיונות"

עם פרסום דוחות הרבעון האחרון של ענקית הטכנולוגיה והאיקומרס אמזון התייחס המנכ"ל אנדי ג'סי במכתב למשקיעים לנושא חזרה לעבודה מהמשרדים (אמזון ביקשה מעובדי המטה לשוב לשלושה ימי עבודה מהמשרד החל מחודש מאי). לדברי ג'סי, העבודה מרחוק אינה הגישה המיטבית: "רבות מההמצאות הטובות ביותר של אמזון הגיעו לרגעי פריצת דרך מאנשים שנותרו מאחור לאחר פגישה ועבדו על רעיונות על לוח לבן או לוח מחיק, או המשיכו את השיחה בדרך ביציאה מהפגישה, או פשוט צצו במשרד של עמית לעבודה בהמשך היום עם מחשבה נוספת".