משרדי גוגל  (צילום: ColorMaker, shutterstock)
משרדי גוגל. העובדים כבר לא יישבו לבד | צילום: ColorMaker, shutterstock

לפני שבועיים הודיעה גוגל לעובדי חטיבת הענן שלה שהם יעברו לחלוק את עמדות העבודה עם אדם נוסף, במסגרת "יעילות נדל"נית", מהלך שחלק מהעובדים ביקרו אותו - לפי cnbc. כעת מגיע ההסבר למהלך: בשיחה עם העובדים נימק המנכ"ל סונדאר פיצ'אי את ההחלטה בשיקולי ניצול משאבים וחיסכון בעלויות, והוסיף כי עובדים רבים מתלוננים בקביעות על החוויה הלא נעימה להגיע לעבודה למשרדים שמלאים בשולחנות ריקים, כך שזה "מרגיש כמו ערי רפאים".

לפי המדיניות החדשה, מהרבעון הבא עובדי חטיבת הענן בחמישה משרדים ברחבי ארה"ב יגיעו למשרדים יומיים בשבוע ויחלקו את שולחן העבודה. החברה עודדה את העובדים ואת האחראים שמונו לפקח על אזורים משותפים במשרד לנהל שיח לקביעת נורמות כך שהשותפות שנכפתה על העובדים תהיה תוך כבוד הדדי וללא אי נעימויות.
חלק מעובדי גוגל מיהרו לשתף את דעתם על ההחלטה בקבוצות הפנימיות של החברה, ומה שהפריע להם בעיקר היה האופן בו גוגל הציגה את המדיניות כמהלך שייטיב עם העובדים במקום להכריז שמדובר במהלך לצמצום עלויות.

סונדאר פיצ'אי (צילום: Ron Jenkins, getty images)
סונדאר פיצ'אי. המדיניות החדשה תחל ברבעון הבא | צילום: Ron Jenkins, getty images

בשיחה עם העובדים הסבירו פיצ'אי ונשיא האסטרטגיה והתפעול בחטיבת הענן אנס אוסמן את ההיגיון הכספי מאחורי המהלך: "יש לנו נדל"ן יקר שמנוצל רק 30% מהזמן". אוסמן ציין שרק שליש מהעובדים מגיעים לפחות ארבעה ימים בשבוע למשרד.

שינוי נוסף שצפוי בחברה ונוגע לכלל העובדים כחלק מצמצום העלויות הוא שבהערכת העובדים הקרובה במערכת הביצועים החדשה של החברה, פחות עובדים יקבלו קידום לשכבת הניהול הבכיר התחתונה (L6) שלרוב דורשת ותק מקצועי של עשור: "עם האטת קצב גיוס העובדים, אנו מתכננים פחות קידומים לדרגת L6 מאשר בתקופה בה גוגל צמחה במהרה", נמסר אמש לעובדים במייל שהגיע לידי CNBC. החברה הסבירה שהמטרה היא להבטיח שמספר הגוגלרים (עובדי גוגל) בהנהגה הבכירה יותר יצמח בפרופורציה לצמיחה של גוגל.