מניית גוגל (צילום: Dennis Diatel, shutterstock)
צילום: Dennis Diatel, shutterstock

כ-10,000 עובדי גוגל עשויים למצוא את עצמם מתוייגים כ"בעלי ביצועים פחותים" - מה שעלול לאפשר למנהלים להיפרד מהם במקרה של גל פיטורים, כך לפי דיווח האינפורמיישן. מנהלים בחברה התבקשו לדרג את עובדיהם באמצעות מערכת חדשה לניהול ביצועים ולתייג בעזרתה 6% מהעובדים שביצועיהם תורמים הכי מעט לביזנס. בעבר שיעור העובדים שהיה יכול להיות בתחתית הדירוג היה 2% בלבד. השיטה החדשה מצמצמת גם את מספר העובדים שניתן לדרג כבעלי ביצועים טובים במיוחד, מ-27% לפי השיטה הקודמת ל-22% כעת. העובדים יקבלו את הדירוג לפי השיטה החדשה כבר בחודש פברואר הקרוב.

המערכת צפויה לסייע למנהלים בחברה לצמצם את העובדים שביצועיהם בתחתית הדירוג סמוך לתחילת השנה הבאה, כך לפי האינפורמיישן. כמו כן, הדירוג יכול לשמש מנהלים לשלם פחות בונוסים או לתגמל פחות בחבילות מניות לפי הדירוג.

בפעם האחרונה שחברת ענק הקשיחה את סרגלי הביצועים ודרשה ממנהלים לפקח ולדווח על עובדים שביצועיהם לא עומדים ברף, זה נגמר בפיטוריהם של אלפי עובדי מטא, שהוכרזו רשמית בשבוע שעבר. בחודש יולי ראש פעילות ההנדסה במטא כתב למנהלים בחברה "לחשוב על הערך שמביא כל אחד מעובדיהם" כדי שבחברה יוכלו למפות עובדים עם פוטנציאל לקיצוץ.

"המערכת החדשה מסייעת לבסס ציפיות ברורות ולספק לעובדים משוב סדיר אודות ביצועיהם" מסרה דוברת מטעם גוגל לאינפורמיישן.

אמש קרן הגידור האקטיביסטית TCI Fund Management, בעלת אחזקות בשווי 6 מיליארד דולר בגוגל, דחקה בחברת האם של גוגל - אלפאבית - לקצץ בכוח האדם ולצמצם עלויות, כך לפי דיווח הוול סטריט ג'ורנל. לדידם, בגוגל יש "שפע עובדים שמרוויחים יותר מדי".