הבניינים של טוויטר בסן פרנסיסקו  (צילום: Sundry Photography, shutterstock)
המטה המרכזי של טוויטר בסן פרנסיסקו. אחד מהמבנים בהם החברה תצמצם משרדי עובדים | צילום: Sundry Photography, shutterstock

טוויטר הודיעה לעובדיה בדוא"ל פנימי על כוונתה לצמצם שטחי משרדים ברחבי העולם ולהסתמך יותר על עבודה מרחוק, כצעד להפחתת עלויות. החברה תסגור או תצמצם שטחי משרדים במיקומים שונים בהם: סן פרנסיסקו, ניו-יורק, טוקיו, ניו-דלהי וסידני.

בנוסף, לפי הדיווח בבלומברג, בחברה שוקלים תכניות לסגירת משרדים לאחר סיום חוזי שכירות בערים במדינות ברחבי העולם כמו קוריאה, ניו-זילנד, ספרד, גרמניה יפן והולנד, תוך שייתכן שתחפש לשכור חללי משרדים חלופיים באיזורים אלה.

לצמצום שטחי המשרדים אין השפעה על מצבת כוח האדם בטוויטר או על מחוייבות החברה לפעול בשווקים מסויימים, הבהירה סמנכ"לית משאבי אנוש (Chief People Officer) בטוויטר, דלנה ברנד. אם משרדים מסויימים ייסגרו, המשרות יועברו לעובדים במשרה מלאה מהבית, הוסיפה ברנד.

לצמצום שטחי המשרדים אין השפעה על מצבת כוח האדם בטוויטר או על מחוייבות החברה לפעול בשווקים מסויימים. אם משרדים מסויימים ייסגרו, המשרות יועברו לעובדים במשרה מלאה מהבית

כאמור, זהו צעד נוסף לצמצום הוצאות בטוויטר שנמצאת בעיצומו של מאבק משפטי מול אילון מאסק לגבי רכישתה. מאסק לא אחת הביע את עמדתו על כך שעבודה מרחוק אינה אפקטיבית. החברה הודיעה מוקדם יותר השנה על ביטול חופשה לעובדים בדיסנילנד שתוכננה לתחילת שנת 2023 ועל תהליך הקפאת גיוסי עובדים החל מתחילת מאי.

אמזון ומטא הודיעו לאחרונה על נסיגה מכוונתן להרחבת שכירות שטחי משרדים נוספים במספר מיקומים בארצות הברית, מיקרוסופט לא תאריך חוזה שכירות למשרדים בוושינגטון המסתיים ב-2023. סיילספורס מציעה כמחצית משטחי המשרדים שלה במגדל מבוקש בסן פרנסיסקו לשכירות, דווח בברונ'ס. במקביל לצמצום המשרדים, גוגל רוכשת ב-105 מיליון דולר בניין משרדים בשיקגו הידוע באכלוס משרדי ממשלה, לצורך שיפוץ והסבתו למטה עבור עובדי החברה.