אילון מאסק בפתיחת מפעל הענק של טסלה בברלין  (צילום: AFP, getty images)
מאסק. דרש לדחות את הדיונים ל-2023 | צילום: AFP, getty images

טוויטר קיבלה את מבוקשה, והמשפט על רכישת הרשת החברתית על ידי אילון מאסק יתחיל בהקדם: בתום דיון בזום, קבעה שופטת בית המשפט בדלאוור ארצות-הברית שהמשפט יתחיל כבר באוקטובר השנה.

שני הצדדים בתביעת של טוויטר נגד אילון מאסק נפגשו היום לראשונה לדיון מול השופטת קת'לין סיינט ג'וד מק'קורמיק, בדבר ההחלטה על מועד תחילת ההליכים המשפטיים. בשבוע שעבר טוויטר הגישה תביעה נגד אילון מאסק לאחר שהודיע על רצונו לבטל את העסקה לרכישתה, תמורת 44 מיליארד דולר. הבחירה הגיאוגרפית של טוויטר לנהל את ההליך המשפטי בדלאוור אינה מקרית ונובעת מכך שבניגוד למדינות אחרות - בהן יכולות לעבור שנים עד שתיק מגיע למשפט - ההליכים בה מהירים יותר.

בעימות הראשון בין הצדדים בדיון היום טענה טוויטר שמאסק פוגע בעסקיה ומשבש את פעילותה: "הוא עושה כמיטב יכולתו להשתחרר מהחוזה שהוא הבטיח לממש", אמר ביל סאוויט מהצוות המשפטי של טוויטר, דווח ב-FT. סאוויט הוסיף שיש לזרז את המשפט בטרם יפקעו הסכמי מימון עבור העסקה מול הבנקים, באפריל 2023. עורך הדין מטעמו של מאסק, אנדרו רוסמן, אמר שלמאסק אין כל רצון לפגוע בחברה שבה הוא בעל המניות השני בגודלו וכי למאסק יש עניין כלכלי בחברה רב מזה של דירקטוריון החברה עצמה.

בצוות המשפטי של טוויטר סברו שארבעה ימים בבית המשפט זה כל הזמן שיידרש להם כדי להוכיח שיש לאלץ את מאסק להמשיך בהסכם לרכישת החברה. טוויטר מעוניינים בהליך מזורז משום שבעלי המניות והרשת עצמה נותרו באוויר מאז החליט מאסק לרכוש את החברה - ואז לסגת - ואילו מצדו של מאסק מבקשים לדחות את ההליכים לפברואר על מנת להיערך לחקירת הנושא שבגינו הוא טוען שהחליט להימנע מהרכישה, והוא שיעור הספאם והחשבונות המזוייפים ברשת.

כזכור, מאסק הציע לרכוש את טוויטר באפריל השנה לפי שווי של כ-44 מיליארד דולר. עם זאת, הירידות בסקטור הטכנולוגיה ובשוק כולו בחודשים שחלפו מאז, הורידו את שווי השוק של טוויטר ל-30 מיליארד דולר.

מאסק כהרגלו הגיב עם היוודע התביעה נגדו בציוץ ציני שבו הוא לועג לחברה שלא חשפה בפניו את המידע על מספר החשבונות המזוייפים בטוויטר - וכעת הוא מבקש לאלץ אותה לעשות זאת בבית המשפט.