סונדאר פיצ'אי (צילום: Ron Jenkins, getty images)
מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי. הרבה להשתמש במכתבו לעובדים בגוף ראשון רבים | צילום: Ron Jenkins, getty images

ההאטה בענף ההייטק מגיעה גם לגוגל: מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי הודיע אמש באימייל לעובדים כי החברה מתכוונת להאט את מאמצי גיוס העובדים שלה במחצית השנייה של השנה, כך דווח בוול סטריט ג'ורנל ובשורה של פרסומים בתקשורת האמריקאית. גוגל קלטה 10,000 איש לשורותיה במחצית הראשונה של 2022, אך לפי פיצ'אי כעת צפויה החברה "להאט את קצב ההעסקה להמשך השנה, במקביל לתמיכה בהזדמנויות החשובות ביותר עבורנו". אלפבית, חברת-האם של גוגל, העסיקה מעל ל-160 אלף איש נכון לסוף מרץ, עלייה של 17% מהתקופה המקבילה אשתקד.

במכתבו לעובדים הרבה פיצ'אי להשתמש ב"אנחנו" ובגוף ראשון רבים בעוד הוא מדבר על השינויים הצפויים לעבור על גוגל: "בהסתכלות קדימה, עלינו להיות יותר יזמיים, לעבוד בדחיפות גבוהה יותר, ממוקדים יותר ורעבים יותר משהיינו בימים שמשיים יותר", כתב פיצ'אי באימייל לעובדים. "בחלק מהמקרים משמעות הדבר ריכוז השקעות במקומות שבהם יש חפיפה והידוק תהליכים. במקרים אחרים, המשמעות היא השהייה של פריסה, ופריסה מחדש של משאבים, לטובת נושאים בעדיפות גבוהה יותר".

ניסוח המאבק המשותף של פיצ'אי, עם כל הציניות המתבקשת לגביו, שונה מאוד מסגנון ההנחיות שהעבירה מטא לבכיריה, שהתבקשו לאתר עובדים בעלי ביצועים פחותים. מוקדם יותר השבוע נודע כי ראש פעילות ההנדסה במטא מאהר סבה פרסם הודעה בפורום פנימי של מנהלי החברה ובה קרא להם לאתר עובדים בעלי ביצועים נמוכים כדי שאפשר יהיה להראות להם את הדרך החוצה מהחברה. "המנהלים צריכים לחשוב על כל אחד מחברי הצוות שלהם ועל הערך שהם מביאים למטא", כתב סבה לפי דיווח האינפורמיישן. סבה הוסיף שעובדים בעלי ביצועים פחותים או בינוניים "אינם מי שאנחנו צריכים".

מדובר ביישום המדיניות שעליה הודיע לעובדים מייסד ומנכ"ל מטא מארק צוקרברג בחודש שעבר, באומרו כי החברה נמצאת בתקופה כלכלית מורכבת וכי עליהם להיערך "לעשות יותר בפחות". צוקרברג בישר כי מטא תאט גיוסי עובדים, תעריך ביצועי עובדים באופן אינטנסיבי ותעזיב עובדים שלא יעמדו ביעדי תפוקה אגרסיביים.

גם מיקרוסופט הודיעה על כוונותיה לגבי כוח העבודה, ובחברה מפטרים תוך שממשיכים לגייס בשאיפה לסיים את שנת הכספים בנוכחית של החברה עם צמיחה במספר העובדים. מיקרוסופט הודיעה על ארגון מחדש של מספר מחלקות במספר איזורים גיאוגרפיים תוך פיטורים שישפיעו על כ-1% מ-180 אלף עובדי החברה במסגרת "התאמה מחדש של קבוצות עסקיות ותפקידים". זו לא הפעם הראשונה שמיקרוסופט מודיעה על פיטורים סמוך לתום שנת הכספים שלה המסתיים ב-30 ביוני ולאחר חופשת חגיגות העצמאות בארה"ב ב-4 ביולי, לפי בלומברג.