משרדי מטא (צילום: Dirk Hudson, shutterstock)
משרדי מטא. מנהלים לא צריכים לאפשר לעובדים להיות ניטרליים בביצועיהם בחברה | צילום: Dirk Hudson, shutterstock

ראש פעילות ההנדסה במטא (META), מאהר סבה, הודיע למנהלים בחברה שעליהם לזהות עובדים עם ביצועים פחות טובים ולדווח עליהם, על מנת שהחברה תוכל להיפרד מהם. זאת לאחר שביוני דווח ברויטרס שמנכ"ל מטא מארק צוקרברג הזהיר את העובדים שזו תקופה כלכלית מורכבת ושעליהם להיערך "לעשות יותר בפחות". צוקרברג בישר אז שהחברה תאט גיוסים, תעריך ביצועים באופן אינטנסיבי ותיפרד ממי שלא יעמדו ביעדים אגרסיביים יותר.

"המנהלים צריכים לחשוב על כל אחד מחברי הצוות שלהם ועל הערך שהם מביאים למטא", כתב סבה ביום שישי האחרון. את המסר, שדווח באינפורמיישן, פרסם בפוסט לעיני מנהלים בלבד ברשת הפנימית של עובדי מטא - אך הוא דלף החוצה.

סבה הוסיף שעובדים בעלי ביצועים פחותים או בינוניים, "אינם מי שאנחנו צריכים". סבה הדגיש שמנהלים לא צריכים לאפשר לעובדים להיות "ניטרליים" בביצועיהם בחברה, ושיש לכוון להעסקת עובדים שמעלים את ערכה. בפנייתו למנהלים, הטיל עליהם סבה את מלוא האחריות להציב ולקדם יעדים שאפתניים אך ברי השגה, להבין את רף הביצועים הגבוה של החברה ולזהות ולספק בזמן תמיכה לעובדים הזקוקים לכך, בשביל להגיע ליעדים הנדרשים מהם.

מיקרוסופט לעומת זאת מודיעה על רה-ארגון, אך באותה נשימה משדרת בטחון לעובדים ומודיעה שצמצום משרות במגוון מחלקות ואזורים גאוגרפיים קשור ב"התאמה מחדש של קבוצות עסקיות ותפקידים" ולא במצב הכלכלה, וכן שהחברה תמשיך לגייס כמתוכנן. מיקרוסופט, ששנת הכספים שלה הסתיימה ב-30 ביוני, הודיעה שהפיטורים משפיעים על פחות מ-1% מכוח העבודה שלה המונה כ-180,000 עובדים. החברה הודיעה שבכוונתה להמשיך לגייס ולסיים את שנת הכספים הבאה עם גידול במספר העובדים. לפי בלומברג, למיקרוסופט כבר היו בעבר הודעות על פיטורים בתקופת סיום חופשת 4 ביולי, סמוך לסוף שנת הכספים שלה.