מייסדת תראנוס אליזבת הולמס (צילום: Justin Sullivan, getty images)
הולמס. נדרשת לשלם פיצויים בגובה 452 מיליון דולר | צילום: Justin Sullivan, getty images

מייסדת סטארט אפ הביוטק ת'רנוס אליזבת הולמס אמנם נכנסה לכלא, אבל הצרות שלה עדיין לא תמו. אתר CBS news מדווח כי עורכי דינה של הולמס פועלים נגד החלטת בית המשפט לחייב אותה לשלם פיצויים לקורבנות ההונאה של ת'רנוס - בטענה שאין לה אין לשלם אותם.

הולמס החלה לרצות לפני כשבועיים את עונש המאסר בן 11 השנים שנגזר עליה בכין הונאת משקיעי ת'רנוס, משם היא צפויה להמשיך לנהל מאבק משפטי למשפט חוזר. אלא שנוסף לעונש המאסר הולמס חויב לשלם 452 מיליון דולר כפיצויי למשקיעים בתר'נוס. הפיצויים נפרסו לתשלומים בגובה 250 דולר בחודש או לפחות 10% מהכנסתה לאחר שחרורה מהכלא.

כעת טוענים עורכי דינה של מי שכונתה בעבר המיליארדרית הצעירה ביותר בעולם כי לא תוכל לעמוד בתשלומים בשל "משאבים פיננסיים מוגבלים". עם המשקיעים שנדרשת הולמס לפצות נמנים מייסד ומנכ"ל אורקל לארי אליסון והמיליארדר ואיל העיתונות רופרט מרדוק.

הולמס, שהונה נאמד ב-4.5 מיליארד דולר בשיאו, טוענת שאיבדה את כל כספה כששווי החברה שייסדה התרסק לאחר חשיפת ההונאה שבלב החברה. ת'רנוס הבטיחה כי הטכנולוגיה שפיתחה מסוגלת לבצע בדיקות דם נרחבות על בסיס טיפת דם בודדה. בשיאה החברה שהקימה הגיעה לשווי שוק של 9 מיליארד דולר.

בכתבת פרופיל נרחבת שפורסמה על הולמס בניו יורק טיימס ערב כניסתה לכלא אמרה המיליארדרית לשעבר כי אינה יכולה לשלם את הוצאותיה המשפטיות וכי תידרש לעבוד כל שארית חייה כדי לשלם אותם. כשנשאלה אם בן זוגה ואבי ילדיה בילי אוונס, שמשפחתו היא בעלת רשת המלונות אוונס, מסייע לה בתשלומים היא הניעה את ראשה בשלילה.