משרדי טוויטר בניו יורק (צילום: VIEW press , getty images)
משרדי טוויטר בניו יורק, השבוע | צילום: VIEW press , getty images

הפיטורים בטוויטר החלו - והם מתבצעים באימייל. מאז טוויטר נרכשה ע״י אילון מאסק, תהו אלפי עובדים מה יעלה בגורלם, כשההשערות נעו בין פיטורים של 75% מכוח האדם בחברה ל-50%. במהלך הלילה, הם התחילו לקבל תשובה: באימייל שנשלח לעובדים, הראשון שנשלח מטעם ההנהלה החדשה לכלל העובדים, הודיעה החברה כי במהלך היום כל העובדים יקבלו הודעה לאימייל האם הם מפוטרים או לא. כל עובדי טוויטר התבקשו להשאר בבית, וכל כרטיסי העובדים שלהם מושעים. "אם אתם בדרך לעבודה, אנא חזרו הביתה" אומר המייל.

עובדים מדווחים - בטוויטר, באופן פרדוקסלי - כי הם החלו להינעל מחשבונות המייל והסלאק שלהם עוד לפני שקיבלו את מכתב הפיטורים הרשמי. עובד אחד צייץ שכל הצוות שלו, שכלל יותר משלושים אנשים, פוטר. אחר מספר ש-90% אחוז מהצוות שלו פוטר. עדיין לא ברורים מהם המספרים המלאים, אבל ע״פ הדיווחים בימים האחרונים, בכוונת מאסק לפטר כ-50% מכלל העובדים בטוויטר - קרוב ל-4,000 איש.

המייל שמודיע על הפיטורים לכלל העובדים, שלא היה חתום, מציין כי "בניסיון להעלות את טוויטר על דרך המלך, נתחיל בתהליך של צימצום כוח העבודה הגלובלי שלנו ביום שישי. אנחנו מודעים לכך שהדבר ישפיע על מספר אנשים שתרמו תרומה משמעותית לטוויטר, אבל הפעולה הזאת היא הכרחית לצערנו, על מנת לאפשר את יכולת השל החברה להתקדם הלאה".

המייל שנשלח לעובדים מציין כי כל העובדים צפויים לקבל הודעה ביום שישי, ושעליהם לבדוק גם את תיקיית הספאם במידה ולא קיבלו את המייל שמודיע להם האם יוכלו לשמור על מקום העבודה שלהם או לא.

בינתיים, טוויטר תאלץ להתמודד עם תביעה בבית המשפט הפדרלי בסן פרנסיסקו, על כך שהיא התחילה תהליך של פיטורים המוניים ללא התראה של 60 יום, מה שנוגד את החוק בקליפורניה.