אילון מאסק וטוויטר  (אילוסטרציה:  rafapress, shutterstock)
מאסק וטוויטר. השאלה היחידה היתה כמה יפוטרו | אילוסטרציה: rafapress, shutterstock

כשמאסק נכנס למשרדי טוויטר בתור הבעלים החדשים, היה ברור כי בכוונתו לשנות את מצבת העובדים, ואת חלקם לפטר. השאלה היחידה הייתה כמה יפטר. ע״פ דיווח חדש של בלומברג, נראה שמאסק יחל את סבב הפיטורים הראשון ביום שישי (מחר), ועל הכוונת בסופו של דבר יהיו 3,700 עובדים שיאבדו את מקום עבודתם, כ-50% מכוח העבודה הכולל בטוויטר.

שמועות רבות התרוצצו סביב הרצון של מאסק לפטר רבים מהעובדים בטוויטר, כולל דיווח כי בכוונתו לפטר 75% מכוח העבודה בחברה, מספר שהוא בסופו של דבר הכחיש כשדיבר עם העובדים של החברה ביומו הראשון כבעלים.

מאסק כבר הספיק לפטר שורה של מנהלים בכירים בטוויטר, ביניהם: המנכ״ל של החברה ומספר מנהלי מחלקות. אלה שנשארו התבקשו להכין רשימה של עובדים לפיטורים, והרשימות בסופו של דבר הועברו לצוות המעבר שהקים מאסק בטוויטר, שכולל את עורך דינו האישי אלכס ספירו ועובדים מחברות טסלה ו-SpaceX.

מאז נכנס לחברה, מחלקות רבות החלו לעבוד שעות נוספות על מנת להספיק לעמוד בלוח הזמנים החדש והתובעני של הבוס החדש, שדרש מפיצ׳רים חדשים להיות מוכנים תוך שבועות ספורים. אחד העובדים העלה תמונה של המנהל שלו ישן בשק שינה וכיסוי עיניים במשרד, ציוץ שהפך במהרה לוויראלי.

אחד הפיצ׳רים החדשים שמאסק דורש מהעובדים שלו יאפשר למשתמשים לגבות כסף עבור סרטוני וידאו. לוח הזמנים להעלאת הפיצ׳ר הוא שבועיים, מה שיקצר את תהליך הביקורת שהפיצ׳ר החדש יעבור לשלושה ימים בלבד.

בנוסף, דווח כי מאסק מתכוון לבטל לעובדים את מתכונת העבודה מהבית, ולהכריח את כלל העובדים להגיע לעבוד מהמשרד. מאז תחילת הקורונה, החברה איפשרה לכל העובדים לעבוד מכל מקום שהם מעוניינים בו. גם בחברות האחרות של מאסק, העובדים מחוייבים להגיע למשרד בכל ימות השבוע.