סנאפצ'ט, אילוסטרציה (צילום: dennizn, שאטרסטוק)
סנאפצ'אט. שינוי סדרי העדיפויות בחברה | צילום: dennizn, שאטרסטוק

סנאפ, מפעילת הרשת החברתית סנאפצ'ט, מפטרת כ-20% מבין 6,400 עובדיה, כך מדווח ה-Verge. הפיטורים צפויים לפגוע בצוות שאמון על פיתוח מיני-אפליקציות ומשחקים וכן בפעילות פיתוח המפות החברתיות Zently, שסנאפ רכשה לפני כחמש שנים.

בנוסף צפוי רה-ארגון בחטיבת מכירות המדיה לפרסום עם עזיבתו של בכיר בסנאפ לטובת ניהול פעילות הפרסום בנטפליקס. מניית סנאפ יורדת ב-7% לפני פתיחת המסחר. החברה טרם הגיבה לדיווחים.

הפיטורים מגיעים פחות משבועיים לאחר שנחשף כי סנאפ הקפיאה את פיתוח רחפן הצילום הזעיר שלה פיקסי ארבעה חודשים לאחר השקתו. לפי הוול סטריט ג'ורנל, במפגש עם עובדי החברה אמר מנכ"ל ומייסד סנאפ אוון שפיגל כי החברה עוצרת את פיתוח פיקסי כחלק משינוי סדרי העדיפויות בחברה.

כעת נראה שקבוצת העובדים שהיתה אחראית על הרחפן ועל פיתוח משקפי המציאות הרבודה בחטיבת החומרה של סנאפ צפויים להימנות עם המפוטרים.

סנאפ, ששוויה צנח בכ-80% מתחילת השנה, עוברת תקופה לא פשוטה. במאי הודיע שפיגל על האטה בגיוסי העובדים לחברה לצד הנמכת תחזיות על רקע החולשה בכלכלה העולמית. לאחר ההודעה איבדה סנאפ כ-40% משוויה בחודש מאי והחלה גל של ירידות משמעותיות בשווי מניות המדיה החברתית ותחום הפרסום. לפי רויטרס, מניות מטא, פינטרסט, טוויטר וגוגל איבדו אז 5%-24% משוויין.