מתכוננים לאייפון החדש (צילום: valiantsin suprunovich, shutterstock)
מחכים לאייפון החדש. המכשירים עם מסגרת הטיטניום צפויים לעלות יותר | צילום: valiantsin suprunovich, shutterstock

אייפון 15 בדרך, ויהיו בו כמה חידושים מלהיבים: אפל צפויה להשיק את הסדרה החדשה של מוצר הדגל שלה, שאחראי לרוב ההכנסות של החברה, כבר בסתיו הקרוב. בראש ובראשונה והכי חשוב, אפשר סוף סוף להיפטר מהמטענים היקרים והבעייתיים של אפל: באייפון 15 אפל צפויה לפי בלומברג להציג לראשונה טלפון עם שקע טעינה Type-C ובכך ליישר קו עם החקיקה שעברה באירופה בשנה שעברה. המשמעות היא פתיחת התחרות על מטענים, מה שצפוי מאוד להקל על הצרכנים ולדאוג לכך שכל המכשירים יתבססו על אותם מטענים. בפועל, חיבור Type-c יהפוך בהדרגה לחיבור הסטנדרטי במגוון רחב של מכשירים אלקטרוניים וכך תוכלו לרכוש מטען אחד למרבית המכשירים האלקטרוניים בבית.

כרגיל, אפל צפויה להציג ארבעה דגמים חדשים של אייפון: אייפון 15, אייפון 15 פלוס, אייפון 15 פרו ואייפון 15 פרו מקס. בדגמי אייפון 15 תותקן מצלמה משופרת ושבב A16, שכבר קיים בדגמי הפרו של הדור הנוכחי.

אפל אייפון Type C (צילום: Yalcin Sonat, shutterstock)
שקע Type C. ייאפשר חיסכון בהוצאה על מטענים | צילום: Yalcin Sonat, shutterstock

בתחום העיצוב, ככל הנראה השוליים של המכשירים החדשים יהיו צרים יותר, בהתאם למדיניות של אפל לצמצם ככל הניתן את השטח מסביב למסך הטלפון, זאת הודות לשדרוג המסכים בדגמי הפרו. גם המגרעת הידועה לשמצה תוחלף עם השקת האייפון 15 ב-Dynamic Island, בדומה לאייפון 14 פרו. המשמעות היא שלא יהיה מדובר ב"שטח מת" במסך, אלא במסך פעיל שיוצגו עליו התראות. כפתורי המכשיר החיצוניים לשליטה בווליום צפויים להישאר ללא שינוי. יש סיכוי לשינוי אפשרי במתג מצב הרטט לכפתור (Action Button), שיזכה להתאמה אישית בדומה לכפתור שמוטמע באפל ווטש אולטרה.

לפי נתונים של פורבס אלה יהיו המחירים של הדגמים החדשים בארה"ב: אייפון 15 יעלה 799 דולר,  אייפון 15 פלוס יעלה 899 דולר, הדגם אייפון 15 פרו יעלה 1,099 ואם תרצו לרכוש את הדגם היוקרתי ביותר בסדרה החדשה, אייפון 15 פרו מקס, תצטרכו לשלם 1,299 דולר

המצלמה, כמקובל, תשודרג ותותקן בה עדשה חדשה. בנוסף אפל תרחיב את זווית הצילום בטלפונים הגדולים יותר. אפל עשויה לפי ההערכות גם להציע מכשירי פרו עם מסגרת טיטניום, אפשרות שתהפוך את המכשירים המצויידים בה ליקרים יותר. אפשר להבין זאת מהשעונים של אפל שמצוידים במסגרת טיטניום, שהם דגמים יקרים ב-100 דולר לעומת הדגמים הבסיסיים. אבל, גם בלי קשר לבחירה במכשיר מסגרת טיטניום, אנליסט בלומברג מארק גורמן צופה התייקרות קלה של כל ארבעת דגמי האייפון החדשים שיימכרו בסתיו גם מחוץ לארה"ב.

כמה זה יעלה ומתי ההשקה?

לפי נתונים של פורבס אלה יהיו המחירים של הדגמים החדשים בארה"ב: אייפון 15 יעלה 799 דולר, אייפון 15 פלוס יעלה 899 דולר, הדגם אייפון 15 פרו יעלה 1,099 ואם תרצו לרכוש את הדגם היוקרתי ביותר בסדרה החדשה, אייפון 15 פרו מקס, תצטרכו לשלם 1,299 דולר.

מתי ההשקה? תאריך רשמי עוד אין, בדרך כלל השקות האייפון מתרחשות בחודש ספטמבר, וכך זה היה בשנתיים האחרונות. ההערכות ברשת נעות בין 12.9.23 לבין השערות, יתכן שצבוססות יותר, שתאריך ההשקה יידחה לאוקטובר, בשל אתגרי ייצור. הערכות קיצוניות יותר מתריעות שיתכן שהמועד יידחה אפילו יותר, לסוף השנה האזרחית.