צוקרברג מטא (עיבוד: bloomberg.com, getty images)
צוקרברג ומטא. "שנת יעילות" | עיבוד: bloomberg.com, getty images

מטא החלה להתניע היום סבב פיטורים רוחבי בחברה לצד שינויים ארגוניים בצוותי העבודה. המחלקות שצפויות להיפגע: אינסטגרם, וואטסאפ, פייסבוק וריאליטי לאבס (מטאוורס וחומרת VR). סבב נוסף של פיטורים צפוי בחודש הבא.

לפי CNBC, בין העובדים שקיבלו היום הודעות פיטורים נמצאים מהנדסים, מפתחים בתחום הגרפיקה ובעלי רקע טכני מתחום חוויית משתמש. דובר מטעם מטא אישר ל-CNBC שסבב הפיטורים יצא לדרך. באתר האינפורמיישן נכתב כי בסבב הנוכחי יפוטרו כ-4,000 עובדים.

שינוי בהנהלה

סבב הפיטורים הנוכחי הוא במסגרת מהלך הקיצוצים הנרחב של 10,000 עובדים עליו הכריז מנכ"ל החברה מארק צוקרברג בחודש שעבר, לקידום מאמצי "שנת היעילות". לפי בלומברג, במסגרת השינוי חלק מהעובדים יעברו לעבוד תחת מנהלים אחרים.

אחרי שצימצמה את כוח האדם בחברה ב-13% בנובמבר האחרון, מטא הודיעה על מהלך פיטורים נוסף של אלפי עובדים לפני חודש ובנוסף על סגירה של 5,000 משרות פתוחות. במסגרת ההודעה על מהלך הפיטורים, צוקרברג הסביר שמטא מתעתדת להפוך לארגון רזה יותר באמצעות הסרת שכבות ניהול. צוקרברג ציין שעבודה מהמשרד יעילה יותר מעבודה מהבית. לדבריו, בחברה "מעודדים את כולם למצוא הזדמנויות לעבוד עם עמיתיהם פנים מול פנים".