מאסק קונה את טוויטר (אילוסטרציה: מאקו סטודיו )
מאסק. רוצה שטוויטר תציע שירותי פינטק | אילוסטרציה: מאקו סטודיו

טוויטר החלה בתהליך לקבלת רשיונות להציע שירותי תשלומים בארה"ב, כך מדווח ה"פייננשל טיימס". החברה פנתה לרשויות פיקוח שונות במדינה ובמקביל עובדת על פיתוח התוכנה הנדרשת כדי שתוכל להציע שירותי תשלום על גבי פלטפורמת הרשת החברתית שלה.

בעלי טוויטר אילון מאסק הצהיר בעבר כי ברצונו לגוון את מקורות ההכנסה של החברה, שמתבססים בשלב זה בעקיר על הכנסות מפרסום. מאסק הביע את רצונו שטוויטר תציע שירותי פינטק כתשלום בין עמיתים (בדומה לביט ופייבוקס), חשבונות חיסכון וכרטיסי דביט.

שירותים אלו צפויים להיות חלק מתוכנית נרחבת להשיק Everything App, בדומה לאפליקציית WeChat בסין, שתשלב בין מסרים, תשלומים ושירותי מסחר.

לפי ה-FT, צוות קטן בטוויטר בהובלת ראשת מחלקת ניהול המוצר בטוויטר אסתר קרופורד החל למפות את הארכיטקטורה הדרושה כדי לאפשר שירותי תשלומים בפלטפורמה.

במקביל, החברה בבדיקת סוג האישורים הרגולטורים הנדרשים להפעלת שירותים מסוג זה. בנובמבר דווח כי טוויטר נרשמה במשרד האוצר האמריקאי כמעבדת תשלומים.

כעת מדווח ה-FT כי החברה אף החלה בהגשת בקשות לסוגי רשיונות נוספים הדרושים להשקת השירות, ומקווה להשלים את הליך הרישוי בארה"ב בתוך כשנה. לאחר השלמתו היא צפויה לנסות להרחיב את המאמצים לקבלת אישורים לפעילות בינלאומית.

במאי האחרון חשף הניו יורק טיימס חלק ממצגת למשקיעים שהכין לכאורה מאסק, ובה פרס את תוכניתו עבור טוויטר בבעלותו. לפי הפרסום אז, חלק מרכזי מתוכניתו של מאסק להגדלת ההכנסות מכל משתמש היתה הקטנת התלות בפרסום באמצעות הגדלת ההכנסות ממנויים משלמים והצעת שירותי תשלומים. לפי ראשי הפרקים של המצגת, שירותי התשלומים מיועדים להניב לטוויטר הכנסות בגובה 1.3 מיליארד דולר עד 2028.