מנכ"ל אפל טים קוק ו-ChatGPT (אילוסטרציה) (צילום: Kevin Mazur/Getty Images, שאטרסטוק)
טים קוק. אפל מגייסת צוותים חדשים | צילום: Kevin Mazur/Getty Images, שאטרסטוק

הקרב על ה-AI מתחמם: בדומה לענקיות הטכנולוגיה שעסוקות במרוץ הבינה המלאכותית, גם אפל עושה צעדים בתחום - בדגש על מכשירים ניידים.

החברה עובדת על פיתוחים שיאפשרו כיווץ של מודלי שפה גדולים על מנת שיוכלו לפעול במכשירים ניידים כמו אייפון או אייפד, כך חושפת סדרה של מודעות גיוס של החברה בלינקדאין.

כלי בינה מלאכותית נפוצים כיום כמו ChatGPT או בארד מאפשרים למשתמשים גישה לבינה מלאכותית מכל מקום וממכשירים שונים. עם זאת, המשימה שדורשת משאבי מחשוב רבים לעיבוד הבקשה ויצירת הפלט לבקשות (פרומפטים) של המשתמשים, נעשית הרחק בענן של חברות הטכנולוגיה הגדולות.

כעת, נראה שאפל מגייסת צוותים בשביל לייצר תוכנה שיכולה לספק תוצרי בינה מלאכותית גנרטיבית באיכות סבירה כמו טקסט או תמונה ישירות במכשיר של המשתמש, כך מדווח ה-FT על בסיס בחינה של מודעות גיוס של אפל מהתקופה האחרונה. אפל מחפשת לגייס עשרות עובדים מתחום התוכנה שיעבדו על פיתוחי LLM (מודל שפה גדול) במשרדי החברה בקליפורניה, סיאטל, פריז ובייג'ין.

לאחרונה נודע שאפל עובדת על גרסה משלה לצ'אטבוט ChatGPT ומפתחת מערכות AI שעשויות להתחרות בענקיות הטכנולוגיה המובילות שכבר הציגו מוצרים בתחום

בשיחת משקיעים בשבוע האחרון, מנכ"ל אפל טים קוק התייחס לנושאי הבינה המלאכותית ולמידת מכונה כטכנולוגיות ליבה בסיסיות שהינן חלק בלתי נפרד מכל מוצר שהחברה בונה. בעוד שמכשירים ניידים כמו סמארטפונים נעדרים כוח מחשוב עצום, יש יתרון בהרצת יישומי AI באופן מקומי, מבלי לשלוח דאטה לענן. תהליך כזה עדיף מבחינת מהירות, בטיחות ופרטיות.

גם דיווח של בלומברג מהחודש שעבר על התקדמות החברה בתחום ה-AI העלה ששורה של צוותים באפל עובדים בשיתוף פעולה, כשהם מנסים בין היתר לפתור בעיות פוטנציאליות בתחום הפרטיות.

לאחרונה נודע שאפל עובדת על גרסה משלה לצ'אטבוט ChatGPT ומפתחת מערכות AI שעשויות להתחרות בענקיות הטכנולוגיה המובילות שכבר הציגו מוצרים בתחום. בעוד המתחרות כמו מטא, מיקרוסופט וגוגל מתקדמות בצעדי ענק במופגן, אפל פועלת גם היא בתחום אך עושה זאת בשקט בינתיים. עוד דווח שאפל פיתחה צ'אטבוט שכבר נמצא בשימוש פנימי על ידי העובדים וזכה לכינוי Apple GPT.