מארק צוקרברג עם משקפי VR של אוקולוס (צילום: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images)
מארק צוקרברג מדגים את המטאוורס. הפסד של 13.7 מיליארד דולר ב-2022 | צילום: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images

הג'וב הכי משתלם בתעשייה? בחודשים האחרונים פיטרה מטא כ-21 אלף עובדים בשני סבבים מתוקשרים ובמקביל נכנסה למרוץ ה-AI לצד ענקיות טכנולוגיה כמו גוגל ומיקרוסופט. זה לא מונע ממנה להמשיך ולתחזק את חזון המציאות המדומה, המטאוורס, ולשלם על כך לא מעט. לפי פרסום בוושינגטון פוסט, למרות הקשיים הכלכליים במטא ובחברות דומות, יש מפתחי VR בחברה שמקבלים משכורות של כ-600 אלף דולר בשנה, וחבילת הטבות ובונוסים שמעלים את הסכום קרוב יותר למיליון דולר.

על פי מנכ"ל חברת גיוס אמריקאית ששוחח עם הפוסט, מדובר בסכומים כפולים ואף למעלה מכך בהשוואה למשרות מקבילות בחברות הגיימינג הגדולות, ובסכום גבוה גם בהשוואה לרף העליון של משכורות מקבילות בגוגל ואפל.

מנכ"ל מטא צוקרברג הכריז שההשקעה במטאוורס תימשך, בעוד השוק מצפה למשקפי מציאות מעורבת מבית אפל בעוד כחודשיים, ולתחרות גם מכיוון סוני פלייסטיישן

הסכומים הגבוהים בולטים עוד יותר על רקע העובדה שפעילות החברה בתחום המטאוורס צברה הפסדים בשווי 13.7 מיליארד דולר ב-2022 ושל 10.1 מיליארד דולר ב-2021, השנה שבה הושק המטאוורס. עם זאת, למרות הפיטורים ההמוניים, הכריז מנכ"ל החברה מארק צוקרברג שההשקעה במטאוורס תימשך, בעוד השוק מצפה למשקפי מציאות מעורבת מבית המתחרה אפל בעוד כחודשיים ולתחרות גם מכיוון סוני פלייסטיישן ששחררה משקפי VR משלה לאחרונה.

לא כולל שירות

לצד זאת, הפיטורים ההמוניים בחברה כבר מראים את אותותיהם בתחומים אחרים - כולל שירות הלקוחות, ענף בחברה שגם כך לא נהנה מיחסי ציבור טובים במיוחד. עסקים גדולים, בעלי קהילות ענק ואינפלואנסרים בולטים מדווחים כי הם מתקשים לקבל מענה מהחברה גם במקרים דחופים כמו התחזות או השתלטות עוינת על החשבונות.

עסקים גדולים, בעלי קהילות ענק ואינפלואנסרים בולטים מדווחים כי הם מתקשים לקבל מענה מהחברה גם במקרים דחופים כמו התחזות או השתלטות עוינת על החשבונות

לפי דיווח בקשת CNBC, גם חברים בתוכניות אקסקלוסיביות עם גישה לשירות לקוחות ייעודי חווים נסיגה משמעותית ביכולת לקבל מענה או טיפול בבאגים. רק לאחרונה, לצד הפיטורים ההמוניים ממחלקות השירות וחוויית הלקוח, השיקה מטא "וי כחול" - שירות פרימיום שמאפשר אימות זהות וגישה למשאבים נוספים עבור לקוחות שמשלמים 12 דולר בחודש, כולל שירות לקוחות.