אירוע מפתחים אפל WWDC 2023 (איור: אפל)
כרזת ההזמנה לאירוע שנחשפה הלילה | איור: אפל

אירוע המפתחים השנתי של אפל יתרחש ב-5 ביוני ויתפרש על פני מספר ימים עד ה-9 ביוני, כך הודיעה אפל באתר החברה הלילה. פרט להשקות המסורתיות של מערכות ההפעלה החדשות, בלומברג השנה מדווח כי הצפי הוא שהחברה תציג את מערכת המציאות המעורבת (בעלת יכולות VR ו-AR, כלומר מציאות מדומה ומעורבת) שבפיתוח מאז 2015. לפי CNBC ייתכן שיושקו גם מחשבי מק חזקים חדשים.

החשיבות של השקת מערכת מציאות מדומה על ידי חברה כמו אפל היא שבמרבית המקרים כשאפל "נכנסת לאירוע" היא מציבה סטנדרט חדש וגבוה של גימור מוצר וביצועים. עד כה מרבית הפרויקטים של משקפי מציאות מדומה, בהם זה של מטא - Quest - לא הצליחו לתפוס נתח שימוש משמעותי בציבור הרחב ונשארו מוצר נישתי בלבד. 

על פי ההערכות עד כה, מערכת המציאות המעורבת של אפל תשלב מסכים שיהיו בעלי הרזולוציה הגבוהה ביותר שהוצגה עד כה במוצר מהסוג שנועד לייצור המוני, והמחיר שלה עשוי להגיע ל-3,000 דולר. שמה של מערכת ההפעלה יהיה realityOS והיא צפויה לכלול גרסאות מותאמות של אפליקציות אפל מוכרות בהן הודעות, FaceTime, מפות וכן תספק אפשרות לשימוש בעוזרת הקולית שמזוהה עם אפל, סירי (Siri).

טים קוק כנס המפתחים של אפל (צילום: Justin Sullivan, Getty images)
טים קוק. חשש שהמשקפיים לא יהיו פופולריים במהירות | צילום: Justin Sullivan, Getty images

עם זאת, ישנם גם אנליסטים שמתריעים שהמערכת לא תהיה מוכנה בזמן לאירוע המפתחים, בהם מינג-צ'י קוו, שמתריע כי הייצור ההמוני של המכשיר צפוי דווקא להתעכב בחודש-חודשיים בשל חשש החברה מחוסר בביקוש רב.

 

בקיץ האחרון אפל הגישה בקשות לרישום השמות המסחריים "Reality Pro" ו-"Reality One" וייתכן שאחד מהם ישמש כשמו של המערכת החדשה שבפיתוח. ייתכן שרישום סימן המסחר שמשלב "פרו" הוא רמז לכך שאפל מכוונת בעתיד לדגם מתקדם עוד יותר, בדומה לבידול בין אייפון ואוזניות רגילים לדגמי הפרו. 

אחד הרמזים לכך שהשקה של המערכת לציבור נמצאת ממש מעבר לפינה הוא דיווח של בלומברג מהשבוע שעבר על כך שהחברה ערכה אירוע מושקע פנימי ל-100 בכירים במהלכו, הוצגה החומרה החדשה. בחברה עם זאת עלו חששות שהמכשיר יתקשה להפוך לפופולרי במהירות לאור תג המחיר הגבוה והעובדה שהוא ככל הנראה דורש סוללה כבדה חיצונית שיש להחליף מדי מספר שעות.

הכנס WWDC (Worldwide Developers Conference), שייערך במטה החברה בקופרטינו שבקליפורניה, ישודר בלייב באתר של אפל ויהיה זמין לצפייה ללא עלות. באופן מסורתי, אפל מציגה ביום הראשון של הכנס פלטפורמות, מערכות הפעלה ופיצ'רים עבור מוצרי החברה הקיימים כמו אייפון, אייפד אוזניות ואחרים. מלבד התחזית לחשיפת משקפי המציאות המדומה, ייתכן שתוצג מערכת הפעלה מותאמת להם וגם דרכים עבור מפתחים לייצר אפליקציות עבור המוצר החדש והמדובר.