רפי מרום (צילום: מתוך עמוד הלינקדאין של המצולם)
מרום | צילום: מתוך עמוד הלינקדאין של המצולם

רפי מרום, מנהל הפיתוח של מעבד אלדר לייק של אינטל חוצה את הקווים ומצטרף לאנבידיה (Nvidia) בתפקיד בכיר. ל-tech12 נודע כי מרום התמנה לתפקיד מנהל פעילות הפיתוח בישראל של מעבדי ה-CPU החדשים של אנבידיה. קבוצת הפיתוח החדשה תהיה חלק מקבוצת ה-CPU הבינלאומית של אנבידיה ומרום ידווח ישירות למטה בארה"ב. 

מרום עבד באינטל כ-20 שנה, ובתפקידו האחרון הוביל את פיתוח הליבה המרכזית של מעבד אלדר לייק (Alder Lake), מעבד הדגל החדש של אינטל והראשון בדור 12. לפני כן לקח חלק מרכזי בפיתוחם של מעבדים קודמים של אינטל, בהם אייס לייק וסקיי לייק. למרום תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאוניברסיטת ניו הייבן. באינטל לא הגיבו.

המעבר של מרום מאינטל לאנבידיה בא בהמשך לשורה של מעברים מפתיעים בעת האחרונה. ביולי האחרון עזבה את אנבידיה שלומית וייס, סמנכ"לית בכירה להנדסת סיליקון בחברה, וחזרה לאינטל, ממנה פרשה רק ארבע שנים לפני כן. בדיוק לפני שנה עזב אורי פרנק את תפקיד סגן נשיא תאגידי באינטל העולמית שאליו מונה כמה שבועות קודם לכן, ועבר לגוגל, לתפקיד סגן נשיא בינלאומי להנדסה בקבוצת תכנון מעבדי השרתים. התחושה היא שבנוסף לשגרת הגיוסים הצולבים המאפיינת את הענף, מקרים אלה מעוררים אמוציות חזקות בחברות המעורבות ומזינים את המעבר הבא.

פעילות ה-CPU של אנבידיה פולשת לטריטוריה של אינטל

פעילות פיתוח מעבדי שבבי CPU החדשה של אנבידיה מעוררת עניין רב בתעשיית השבבים, שכן לראשונה החברה נכנסת לתחום עיסוק חדש, שעד כה נחשב לנחלתה הכמעט בלעדית של אינטל. עד כה פעלו מרכזי הפיתוח של אנבידיה בישראל על בסיס פעילות חברת מלאנוקס הישראלית, שנרכשה על ידי אנבידיה באפריל 2020. כעת מדובר לראשונה על פעילות חדשה שמוקמת בישראל, ונחשבת לאסטרטגית עבור החברה.

באנבידיה מתכננים לגייס מאות עובדים לקבוצה החדשה, בהם מהנדסים ומפתחים בתחומי פיתוח חומרה, תוכנה וארכיטקטורת מעבדים. מדובר בהחרפת התחרות על עובדי הייטק בתחום השבבים ובעיקר מול חברת אינטל, שמפעילה גם היא בישראל מרכזי פיתוח של מעבדי CPU. היקף הפעילות של אנבידיה בישראל גדל ב-33% מאז רכישת מלאנוקס והיא מעסיקה כיום כ-2,800 עובדים ועובדות.