מנכ"ל סניק פיטר מקיי (מימין) והמייסד גיא פודחרני (צילום: יחצ)
הנהלת סניק (מימין: המנכ"ל פיטר מקיי, היזם גיא פודחרני). "זה מהלך כואב, אך הכרחי" | צילום: יחצ

אחרי החגים כאן, וגם סימני החורף כבר כאן. Snyk, אחת מחברות הסטארטאפ הגדולות בישראל, מודיעה על פיטורים של 198 מעובדיה, המייצגים 14% מכח האדם. סבב זה נוסף לסבב הפיטורים מיוני האחרון בו נפרדה חברה מ-30 מעובדיה.

מהלך הפיטורים נמסר לעובדים אבל גם הפעם בחרה החברה לפרסם פוסט ציבורי בו היא מסבירה אותו. על הפוסט חתום מנכ"ל החברה פיטר מקיי והוא כותב: "למרות שב-2022 העסק שלנו המשיך לצמוח, חזינו בשינוי שוק משמעותי בשוק שדורש מאיתנו להפחית את כח העבודה הגלובלי שלנו. אנחנו תומכים ב'סניקרס' שעוזבים אותנו בהמשך דרכם". מקיי מסביר כי מטרת החברה היא להיות עם תזרים מזומנים חיובי ב-2024 ומוסר כי החברה משרתת 2300 לקוחות. "זה מהלך כואב, אך הכרחי" הוא מסכם. המהלך כולל גם שינוי מיקוד במכירה תאגידית, למוצר שגדל בתחילת הדרך מ"למטה" בארגון.

סניק, שנוסדה ב-2015 היא חברה ישראלית-בריטית שעוסקת באבטחת קוד ומציאת פגיעויות בו. החברה גייסה עד כה כ-1.3 מיליארד דולר כאשר על הסבב האחרון היא הכריזה בספטמבר 2021, גיוס ענק של 530 מיליון דולר (בהובלת טייגר גלובל, אך כמחצית מהסכום יועד לסקנדרי) לפי שווי של 8.6 מיליארד דולר. החברה אף הופיעה ברשימת הקנטאורים של tech12, עם ARR שעולה על 100 מיליון דולר.