מנכ"ל סניק פיטר מקיי (מימין) והמייסד גיא פודחרני (צילום: יחצ)
המנכ"ל פיטר מקיי והמייסד גיא פודחרני. רוב הקיצוצים יבוצעו במחלקת השיווק והמטה | צילום: יחצ

חברת הסייבר סניק (Snyk) יוצאת לסבב פיטורים נוסף, השלישי במספר בתוך פחות משנה. החברה הודיעה באתר שלה כי היא מפטרת 128 עובדים, המהווים כ-10% מכח האדם של החברה. רוב הקיצוצים יבוצעו במחלקת השיווק והמטה החברה.

באוקטובר האחרון פיטרה החברה 198 איש - כ-14% מהעובדים שלה באותה עת - במסגרת סבב הפיטורים המשמעותי והגדול ביותר של החברה, אחרי שביוני אשתקד נפרדה מ-30 עובדים. בסך הכל פוטרו מהחברה כ-355 עובדים והחברה צמצמה את מצבת העובדים שלה ב-25% תוך פחות משנה.

מלבד התמשכות הצמצומים, מקור נוסף לדאגה בסניק הוא דחיית המועד הצפוי ליציאה מהמשבר. במכתב לעובדים שעליו חתום מנכ"ל החברה פיטר מקיי ושפורסם בבלוג החברה נכתב "צפינו שתחילת 2023 תהיה קשוחה, אבל התכוננו לצמיחה במחצית השניה של השנה. עכשיו אנחנו יודעים שתנאי השוק המאתגרים ימשיכו לתחילת 2024 ולכן אנחנו צריכים, פעם נוספת, להסתגל".

בסוף 2022 התחמשה סניק בכסף והשלימה גיוס הון של 195 מיליון דולר, אבל זה היה גיוס חמוץ מתוק. מצד אחד, החברה הצליחה לגייס סכום גדול בתנאי שוק קשים. מאידך סניק היתה מחדי הקרן היחידים עד כה שדיווחו כי גייסו כסף ב-Down Round - כלומר בשווי גיוס הנמוך מהשווי שנקבע לחברה בגיוס הקודם.

הגיוס האחרון של סניק בוצע לפי שווי של 7.4 מיליארד דולר, כ-13% פחות מהשווי של 8.5 מיליארד דולר שניתן לה רק שנה קודם לכן בספטמבר 2021.

סניק נוסדה ב-2015 ועוסקת באבטחת קוד ומציאת פגיעויות בו. היא נחשבת לקנטאור לאחר שדיווחה על ARR של יותר מ-100 מיליון דולר.