תפקיד נוכחי: מייסדים ומנכ"לים משותפים של מאנדיי
תפקידים קודמים בולטים: מן פיתח משחק פייסבוק בשם SaveAnAlien והיה C-CTO ב-Wix; זינמן ייסד את Othersay והיה מנהל פיתוח ב-Conduit

כמו רבות מחברות הטק הישראליות שהנפיקו ב-2021, גם מאנדיי (Monday.com) של ערן זינמן ורועי מן עברה תקופה סוערת בשנה האחרונה. אחרי הכתרים שנקשרו לה, זינמן ומן נדרשים להוכיח שבנו חברה בעלת יסודות חזקים שלא מונעת מהייפ בלבד, ומסוגלת לשרוד גם ימים קשים וסביבה מאקרו-כלכלית מאתגרת.

מן הוא בעל תואר במדעי המחשב מהמרכז הבינתחומי הרצליה, וזינמן בעל תואר בהנדסת חשמל ומדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב. מן שימש בעבר כמפתח ווב בפינג'אן, ראש צוות ב-ContantNow, ייסד וניהל חברה בשם ntt ובהמשך ייסד ושימש כמנכ"ל משותף של מפתחת משחק פייסבוק בשם SaveAnAlien. משם הגיע ל-Wix של אבישי אברהמי לתפקיד C-CTO. זינמן עבד ארבע שנים כמנהל פיתוח וארכיטקט SaaS בחברת Cyber-Duck, ואחר כך היה מנכ"ל וממייסדי חברת Othersay שפיתחה מנוע חיפוש ורטיקלי לביקורות משתמשים. משם הגיע לתפקיד מנהל פיתוח ב-Conduit.

היסודות של מאנדיי נוצקו כבר ב-2010, כשמן עבד ב-Wix, והוא וזינמן פיתחו יחד כלי תקשורת פנים-ארגוני עבור הפלטפורמה להקמת אתרים. ב-2012 הם גייסו סבב צנוע של 1.5 מיליון דולר במטרה להתנתק מ-Wix ולעמוד כחברה עצמאית בשם daPulse, שבהמשך שינתה את שמה למאנדיי. לימים סיפרו השניים כי התקשו לגייס משקיעים, משום שרבים מאלו שאליהם פנו לא הבינו את הצורך במוצר שפיתחו. כיום הפלטפורמה של מאנדיי מסייעת לצוותים לסנכרן משימות ולנהל תהליכי עבודה בעסקים מכל הגדלים.

במקביל פיתחו מייסדי מאנדיי פעילות צד כמנטורים עבור אקוסיסטם ההייטק הישראלי בכללותו. קבוצת הפייסבוק והפודקאסט Startup for Startups שמפעילה מאנדיי היא הזרוע שדרכה החברה חולקת את הצלחותיה והידע המצטבר שלה עם שאר העולם.

ב-2021 מאנדיי הנפיקה בבורסת הנאסד"ק בהצלחה גדולה. בחודשים שאחרי ההנפקה המניה טיפסה וטיפסה והפכה עשרות ואולי אפילו מאות מעובדי החברה למיליונרים. אבל אז הגיעה 2022 וכמו כל השוק בערך, גם מאנדיי ספגה מכה קשה.

האתגר של מן וזינמן הוא להרים חזרה את החברה ולהראות שיא אכן בנויה למרחקים ארוכים, אחרי שסיימה את 2022 עם הפסד תפעולי של 47.1 מיליון דולר על הכנסות של 519 מיליון דולר. החברה צופה לסיים את 2023 עם הכנסות בטווח של 688-693 מיליון דולר, שמשקפות צמיחה שנתית של 33%-34%. אך למרות הגידול הצפוי בהכנסות, מאנדיי מעריכה כי תסיים את השנה עם הפסד תפעולי של 36-32 מיליון דולר. לפי קונצנזוס התחזיות של האנליסטים בוול סטריט, מאנדיי צפויה לסיים את 2023 עם הפסד של 0.37 דולר למניה והכנסות של כ-691 מיליון דולר.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>