תפקיד: מייסד ומנכ"ל Wix
תפקידים קודמים: מייסד חברת AIT
שנת לידה: 1971

מפתחת הפלטפורמה לבניית אתרים וויקס (Wix) שהקים אבישי אברהמי עם אחיו נדב וגיורא קפלן היא מודל לחיקוי עבור חברות ישראליות שרוצות לצמוח ולגדול לחברות ענק. החברה נחשבת לחלוצת תעשיית ה-SaaS בישראל ולרגע אחד בתחילת 2021 הגיעה לשווי של 20 מיליארד דולר והיתה לזמן קצר החברה הישראלית בעלת השווי הגבוה ביותר. ואברהמי, שמנהל את החברה גם היום, הוא דמות משפיעה מאוד באקוסיסטם המקומי.

אברהמי, בוגר יחידת 8200, הקים את החברה הראשונה שלו AIT כבר ב-1994 ומכר אותה שלוש שנים לאחר מכן. בעבר סיפר שלפני הקמת חברת בניית האתרים וויקס הוא היה מעורב בכמעט 20 מיזמים שונים, שרובם הצליחו. את מפתחת כלי עיצוב ובניית אתרים וויקס הקים ב-2006. החברה הונפקה בניו יורק ב-2013 וסימנה לחברות הטק הישראליות דרך חדשה להתבגר במקום פשוט להימכר.

ההישגים של וויקס לבדה מקנים לאברהמי מקום ברשימת המשפיעים על התעשייה. כמעט 20 שנה שהחברה מובילה את התעשייה, ועם מצבת עובדים של כ-5,600 איש היא אחת המעסיקות הגדולות מבין חברות הטק המקומיות. אבל המשקל הסגולי של אברהמי ניכר גם בפעילותו כמשקיע אנג'ל.

רשת הקשרים שבנה אבהרמי, הגישה שלו לכסף בארץ ובחו"ל והיכרותו עם בעלי העניין בתעשייה הפכו אותו לשחקן מוביל שביצע שפע של השקעות. מבין כל אלו, המוצלחת ביותר היא חברת התוכנה הארגונית מאנדיי (monday.com) של ערן זינמן ורועי מן, שבה הוא מחזיק כ-3.5%. השקעות נוספות שביצע נעות על קשת של תחומים, החל ממיזם הפחתת פחמן אופורטו קרבון, מיזם טלוויזיה חינמי מבוסס פרסומות, סטארט אפ הרובוטיקה אנלימיטד רובוטיקס, וולנאט שעוסקת בהדגמות מוצרים לצוותי מכירות ומפתחת הפלטפורמה למודיעין עסקי אפוגטה.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>