תפקיד: מייסד ושותף מנהל בקרן סימבול ומרצה באוניברסיטת קולומביה בניו יורק
תפקידים קודמים: יזם משותף ו-CTO בפאנדבוקס, מנהל המוצר והמחקר ב-Onavo
שנת לידה: 1982

רוב אנשי ההון סיכון הישראלים גדלו באותו מסלול של לימודי MBA ומעבר בחברת ייעוץ גדולה לפני שהפכו למשקיעים. אבל למעטים מהם יש נסיון מעשי וגריז על הידיים כמו למייסד קרן סימבול (Symbol) יובל אריאב. וזה בדיוק מה שהופך את הקרן שהוא מנהל לשחקנית מעניינת כל כך.

אריאב, יליד 1982, שירת כעשור בצה"ל בתפקידים שונים ביחידות הטכנולוגיות ואף אוחז בפרס ביטחון ישראל. לאחר השחרור הצטרף לתעשיית ההייטק והתמנה למנהל המוצר באונאבו (Onavo) של גיא רוזן שנרכשה בהמשך בידי פייסבוק. בהמשך היה אריאב לאחד ממייסדי חברת הפינטק פאנדבוקס (Fundbox) ושימש כ-CTO של החברה כ-11 שנים. עם השנים ביצע אריאב גם השקעות אנג'ל, למשל כמשקיע סיד ביוניקורן השבבים נקסט סיליקון של אלעד רז.

אחרי התפקיד הארוך בפאנדבוקס עבר אריאב רשמית לצד השני של המתרס והפך למשקיע במשרה מלאה. הוא התמנה לפרטנר בקרן ההון סיכון ליון-בירד, שמתמחה במיזמי בריאות ושימש בה כארבע שנים. ב-2021 החל לבצע השקעות דרך קרן סימבול שהקים ומשמש בה כשותף משקיע יחיד. סימבול מנהלת יותר מ-50 מיליון דולר ומחזיקה השקעות ב-10 חברות פורטפוליו. במקביל אריאב מעביר קורס סמסטריאלי באוניברסיטת קולומביה Data Driven Dollars, וזאת אף שלו עצמו אין תואר אקדמי.

סימבול מוגדרת כקרן של צ'ק ראשון, ונוסף לכסף אריאב רוצה לתרום מניסיונו האישי כיזם לאלו שעכשיו מתחילים את המסע היזמי שלהם. "יזם זה משלח יד מאד בודד", אמר בעבר ל-tech12, "והחלטות שקורות מוקדם מהדהדות בחברה לאורך שנים, ולכן הסטרס סביבן כל כך גדול".

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>