תפקיד: ראש מחלקת בינלאומי, חברות והיי טק בגולדפרב גרוס זליגמן
תפקידים קודמים: שותף מייסד של פירמת שנהב ושות', סגן דיקן ביה"ס למשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה
שנת לידה: 1964

אחרי שלושה עשורים בתחום, עו"ד ד"ר איל שנהב מכיר את כולם בתעשייה - הקרנות, היזמים, עורכי הדין ורואי החשבון. משרד עורכי הדין שהוא עומד בראשו מייצג יותר מ-700 סטארט אפים וכ-40 קרנות הון סיכון, בהן אס קפיטל של איה פטרבורג, סייברסטארטס של גילי רענן, TLV של רונה שגב גל, סטייט אוף מיינד ורבות אחרות.

איל שנהב, יליד 1964, רכש תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל-אביב והוסמך כעורך דין ב-1991, עוד לפני שבועת ההייטק הראשונה חישבה להתנפח. הוא התמחה אצל יעקב נאמן (לימים שר המשפטים ושר האוצר) ולאחר מכן נסע לארה"ב ורכש תואר שני במשפטים ב-NYU וכתב שם דוקטורט מיסוי בינלאומי. בארה"ב עבד במשרד דיוויס, פולק אנד וורהול וטיפל בבנקי ההשקעות הגדולים בעולם. ב-1996 הוא חזר לישראל והיה לאחד מחברי הסגל הראשונים של המרכז הבינתחומי הרצליה וסגן הדיקן של בית הספר למשפטים במוסד. במקביל הוא עבד כיועץ למשרד עוה"ד יגאל ארנון שות', שם נחשף לעבודה מול קרנות הון סיכון.

שלוש שנים לאחר מכן יצר איתו קשר חיים סדגר, שהקים את השלוחה המקומית של קרן ההון סיכון האמריקאית הגדולה סקויה, והפך לאחד מלקוחותיו הראשונים. שנהב עזב את האקדמיה והקים שותפות עם עו"ד טלי איתן, שהתמחתה בתחום הקניין הרוחני. בהמשך הצטרף למשרד עוה"ד של דורי קלגסבלד ויורם דנציגר (לימים שופט בעליון).

ב-2008, כשמאחוריו כבר 17 שנות ניסיון בתחום עריכת הדין, פתח שנהב משרד בוטיק שמתמחה בהייטק. שורה של מיזוגי משרדים, שהגדול בהם היה עם גרוס והאחרון בהם לפני חודשים ספורים עם משרד גולדפרב-זליגמן, הפכו את שנהב לשותף ומוביל תחום ההייטק וההון סיכון בפירמת עורכי הדין הגדולה בישראל GKH. כיום עובדים ב-GKH כ-550 עורכי דין, 100 מהם עוסקים בהייטק, מיזוגים ורכישות והנפקות.

עם קרנות ההון סיכון ששנהב הקים נמנות כמה קרנות ייחודיות. הראשונה היא קרן ההון סיכון של אוניברסיטת רייכמן (בעבר המרכז הבינתחומי הרצליה) שמשקיעה בסטארט אפים שמקימים סטודנטים באוניברסיטה. קרן שניה היא 21G שבה מושקעים שותפים בפירמת GKH ומנהלת כ-2 מיליון דולר. בנוסף הקים שנהב את גרוס קפיטל, שמחזיקה באופציות של חלק מהסטארט אפים שמייצגת פירמת GKH שהועברו לה כחלק משכר הטרחה.

בנוסף מכהן שנהב כראש ועדת עורכי הדין של איגוד ההייטק הישראלי. במסגרת זו הוא עובד מול הרשויות והממשלה לשיפור מערכת המס, הרגולציה והחקיקה. בנוסף הוא פעיל באקדמיה ומלמד את הקורס Startup Law בחוגים למינהל ויזמות באוניברסיטת רייכמן ובחוגים למשפטים ולמינהל עסקים באוניברסיטת תל-אביב.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>