תפקיד: שותפה מייסדת של קרן S Capital
תפקידים קודמים: Associate בקרן סקויה

קשה שלא להתרשם מהפורטפוליו של קרן S Capital, במיוחד מאחר שהיא ומייסדיה לא נמצאים יותר מדי בכותרות והחלו לפעול רק ב-2018. עם החברות שקיבלו את השקעת הסיד שלהן מהקרן נמנות BigPanda, קפיטוליס, סולט סקיוריטי, פקאן ו-Axiom Security.

איה (איילה) פטרבורג גדלה בתל אביב ורכשה תואר ראשון במשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה. היא עבדה כשנה במשרד עוה"ד מיתר, ליקוורניק, גבע ואז שלוש שנים בפיתוח עסקי בחברת התוכנה פנורמה. ב-2015 הצטרפה לקרן סקויה שהחזיקה אז בפעילות השקעות משמעותית בישראל. לאחר שהקרן החליטה לא לגייס קרן חדשה בישראל אלא להשקיע דרך הקרן האמריקאית שלה פטרבורג הצטרפה לחיים סדגר, משקיע ותיק בסקויה, והשניים הקימו קרן חדשה בשם S Capital.

הקרן של פטרבורג וסדגר פועלת במודל שונה מהמקובל בתחום: היא רזה וכמעט נטולת בירוקרטיה. אין לה למשל ועדת השקעות או צוות אנליסטים, והתוצאה היא קבלת החלטות מהירה ומשקיעים שעובדים תמיד יד ביד עם היזמים. בתקופה שבה המטוטלת נעה שוב לכיוון השקעות הארלי סטייג', הפעילות של S Capital, פורטפוליו החברות שלה והרזומה של שני השותפים בה ממקמים את הקרן בצמרת הקרנות המקומיות. גיוס קרן שלישית בתחילת 2022 קנה להם עוד מרווח נשימה שיסייע להם לעבור את התקופה הסוערת הקרובה.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>