תפקיד: שותף בקרן קומרה קפיטל
תפקידים קודמים: שותף בקרן Evergreen, סגן נשיא בסייטקסט
שנת לידה: 1963

ארז שחר חתום על אחת מקרנות הצמיחה המצליחות בישראל והוביל השקעות בריסקיפייד, פייבר, טאבולה וחברות נוספות. ובכל זאת, הפעילות שהקנתה לו מקום ב-techlist היא לא כמשקיע אלא כאקטיביסט, על רקע תרומתו למחאת ההייטקיסטים נגד החקיקה המשפטית שמובילה ממשלת נתניהו.

ארז שחר, יליד 1963, מחזיק בתואר ראשון במתמטיקה ובמדעי המחשב מאוניברסיטת תל-אביב וב-MBA מ-INSEAD. את דרכו בהייטק החל ב-1987 כמהנדס תוכנה בסייטקס (Scitex), אז סטארט אפ ולימים החברה ישראלית הראשונה שהנפיקה בנאסד"ק. הוא עזב את החברה ב-1996 לאחר שלוש שנים כ-VP מכירות ושיווק, וכיהן שש שנים כמנכ"ל ונשיא Nur Macroprinters שנמכרה ל-HP. ב-2004 הצטרף לקרן ההון סיכון אוורגרין ולאחר שזו סיימה את דרכה הקים ב-2012 עם בועז דינטי וסיוון שמרי דהן את קרן קומרה (Qumra Capital). קומרה היתה מקרנות הצמיחה הראשונות בישראל בתקופה שבה השקעות מקומיות בחברות צמיחה היו נדירות יותר מחדי קרן.

בדצמבר 2022 שחר ואשת יחסי הציבור מיטל לוי-טל יזמו במשותף את מכתב ההייטקיסטים. המסמך היה ההתבטאות הפומבית הראשונה של הענף וחותמיו קראו לראש הממשלה לשקול שוב את צעדי החקיקה המתוכננים, ולקחת בחשבון כיצד הם עלולים לפגוע בהייטק. נראה שאפילו הם לא שיערו כמה מהר תרחישי האזהרה שבמכתב הזה יתממשו במציאות.

המכתב עצמו עורר לא מעט רעש תקשורתי, אבל בדיעבד עשה הרבה יותר מזה: הוא התווה מסלול למחאת ההייטק, שהציבה את הדגש על הנזק הכלכלי על מגוון רבדיו - מאובדן לקוחות ומשקיעים, דרך היחלשות השקל ועד לנושא תשלומי המס. אם בקורונה כל אזרח הפך לאימונולוג, הרי שהמחאה הפכה כל עובד הייטק ל-CFO.

מאז שחר התראיין כמעט לכל גוף תקשורת בארץ ובעולם, אך הוא רחוק מלהיות היחיד. בכירי ההייטק לא רק שנתנו אור ירוק ל-350 אלף עובדיהם להשמיע קול צעקה אם הם מעוניינים בכך - הם גם הכניסו את היד לכיס ותרמו לא מעט למימון המאבק. בנוסף, הם יוצאים בעצמם להפגנה אחר הפגנה, לעיתים נואמים מעל הבמה אבל לרוב פשוט חלק מהקהל.

שחר עצמו תמיד שם, עם דגל ביד. באחד ממפגשי הזום בהם השתתף לאחרונה העיד בחיוך שהוא "עובד במחאה במשרה מלאה" כבר כמה חודשים. וכמו רבים אחרים היום, אין לו כוונה לשקוט עד שההפיכה המשפטית תבוטל.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>