תפקיד נוכחי: השניים משמשים כסגני נשיא ב-AWS והרבויה אף מכהן כמנכ"ל אנאפורנה בחברה
תפקידים קודמים: בשארה היה ארכיטקט ראשי בגלילאו, CTO של מארוול מייסד-משותף ונשיא אנאפורנה לאבס; הרבויה היה סמנכ"ל הנדסה בגלילאו, סגן נשיא להנדסה במארוול, מייסד-משותף ומנכ"ל של אנאפורנה לאבס
שנת לידה: בשארה נולד ב-1975, הרבויה ב-1971

לא הרבה רכישות שמבצעות ענקיות בינלאומיות בישראל נחשבות לסיפורי הצלחה, כאלו שבהם הטכנולוגיה שנרכשה משתלבת בהצלחה בחברה הזרה והופכת להיות מנוע צמיחה. מכירת אנאפורנה לאבס לאמזון היא אחד המקרים המוצלחים האלו. בעקבות העסקה התברגו שניים ממייסדיה, נאפע בשארה וביליק הרבויה, בעמדות בכירות בחטיבת הענן AWS של הענקית האמריקאית ואנאפורנה הפכה למרכז הפיתוח של אמזון בישראל.

לא הרבה ידוע על בשארה והרבויה ומעט מאד נכתב עליהם. הם מחזיקים במדיניות של "מעדיפים לעשות מאשר לדבר", וחבל, כי כל אחד מהם בפני עצמו הוא סיפור השראה יפה להצלחה של נציגי קבוצות מיעוט. בשארה הוא ערבי אזרח ישראל והרבויה פליט יוגוסלבי שהגיע לישראל בגיל 21 ללא כסף או משפחה.

בשארה והרבויה נפגשו בטכניון בלימודי הנדסת חשמל, והחלו שם שותפות ארוכת שנים. בשלב מסוים בשארה החל לעבוד בחברת גלילאו של אביגדור וילנץ והתמנה לתפקיד ארכיטקט ראשי. הוא הביא איתו את הרבויה, ששימש כסמנכ"ל הנדסה בחברה. לאחר שגלילאו נמכרה למפתחת השבבים מארוול האמריקאית, בשארה שימש בה כ-CTO והרבויה כסגן נשיא להנדסה. ב-2011 השניים הקימו את אנאפורנה לאבס יחד עם רונן בונה ובסיוע השקעה ראשונית של וילנץ. ב-2015 החברה נמכרה לאמזון תמורת סכום שהוערך בכ-350-370 מיליון דולר.

לפי דיווח ה-Information, שבב ה-Gavriton שהשיקה אמזון ב-2018 מבוסס על טכנולוגיה של אנאפורנה. בנוסף, השבב מייצר לחברה הכנסות שנתיות של כ-5 מיליארד דולר ומהווה 10% מהכנסות חטיבת הענן AWS. מנכ"ל אמזון אנדי ג'סי, שבתפקידו הקודם שימש כמנכ"ל AWS, כינה את רכישת אנאפורנה "נקודת מפנה עבור אמזון", לאחר שסייעה להפיכתה מחברת תוכנה וקמעונאות למתחרה משמעותית בשוק החומרה והשבבים.

כיום משמשים בשארה והרבויה כסגני נשיא ב-AWS ואנאפורנה אחראית לפיתוח שבבי תקשורת, שבבי AI ושבבים לשרתי ענן עבור הענקית האמריקאית. הצוותים שהם מנהלים אחראים לפיתוח כל המוליכים למחצה של AWS, השרת המותאם אישית הראשון של אמזון וכן שבבים ייעודיים ללמידת מכונה. בשארה הוביל את ארכיטקטורת החומרה והתוכנה הראשונה ללמידת מכונה עבור לקוחות AWS, והוא מחזיק ביותר מ-290 פטנטים.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>