תפקיד: מייסדת-משותפת ו-CTO ב-ProteanTecs
תפקידים קודמים: מייסדת-משותפת ו-VP במלאנוקס, מהנדסת מוצר באינטל
שנת לידה: 1965

אוולין לנדמן היא המנוע של חברת פרוטאנטקס (ProteanTecs): היא מי שזיהתה את התחום, הלהיבה את האנשים וליהקה את החבורה שהקימה את החברה. לנדמן היא אחת הנשים היחידות בצמרת תעשיית הסמיקונדקטור הישראלית, והיא משפיעה לא רק על השוק המקומי אלא גם על קטגוריה חדשה ומבטיחה בעולם השבבים.

אוולין לנדמן מתגוררת בחיפה. היא נולדה ב-1965 באורוגוואי לשני הורים ניצולי שואה, למדה שם הנדסת כימיה אבל אז עלתה לישראל והחלה ללמוד הנדסת חשמל בטכניון. ב-1988, שנה לפני שהשלימה את התואר, החלה לעבוד באינטל כסטודנטית והמשיכה שם 11 שנים בתפקידי הנדסה ופיתוח מוצר. ב-1999 הצטרפה יחד עם עוד שבעה מעובדי אינטל לאייל ולדמן להקמת מלאנוקס. ב-2015 פרשה מהחברה יחד עם שי כהן, אז סמנכ"ל התפעול ודירקטור במלאנוקס, ואחרי שנה הם הקימו את החבורה שייסדה את פרוטאנטקס, יחד עם רוני אשורי, יהל דוד, יובל בונן ואייל פיינה.

פרוטאנטקס פיתחה טכנולוגיית טלמטריה לשבבים - חיישנים שמשדרים נתונים על תקינות השבב. נתונים אלו מעובדים במערכת בינה מלאכותית (AI) שמתריעה על תקלות בשבב עוד לפני שהתרחשו. השווקים הראשונים למוצרי החברה היו תעשיית הרכב ושרתי המחשבים ובהמשך נכנסה החברה גם תחומי הסייבר והמובייל.

פרוטאנטקס גייסה עד כה 192 מיליון דולר בשלושה סיבובי גיוס ושתי הארכות. יש לה לא פחות מ-19 משקיעים, בהם אביגדור וילנץ, אורן זאב, קרן ויולה, קרן וולדן, אינטל קפיטל, פורשה, פולקסווגן ומיצובישי בנק. החברה מעסיקה 220 עובדים וצומחת במהירות תוך היא מתמודדת עם כניסת מתחרים חדשים לשוק, בהן חברות הענק סינופסיס וסימנס.

שם המשחק בתחום הוא בניית קשרים עם השוק. כך, הודיעה בחודש שעבר לנדמן על הצטרפות פרוטאנטקס לתוכנית השותפים של חטיבת הפאונדרי של אינטל - מהלך שמהווה מנוע צמיחה מצויין לחברה אך גם מרחיק אותה מ-Nvidia המתחרה של אינטל, שבלעה לתוכה את מלאנוקס.

לנדמן נמנית על הנשים הבכירות היחידות בתעשיית השבבים הישראלית, לצד שלומית וייס וקרין אייבשיץ מאינטל, והיא שייכת לדור של נשים שנדרשו למחיר אישי ומשפחתי כדי להתמיד בקריירה שלהן. מעמד זה מקנה לה גם השפעה חשובה כדוגמה למהנדסות צעירות, שרואות שהדבר אפשרי.

 

<< חזרה ל-techlist המלא    |    למשפיעים הנוספים בתחום >>