תפקיד: מייסד-משותף ו-CTO בפאלו אלטו נטוורקס
תפקידים קודמים: מנהל פיתוח מוצרים בצ'ק פוינט
שנת לידה: 1971

גם בשנה דלת אקזיטים ורכישות כמו 2022, פאלו אלטו של ניר צוק המשיכה במסע הקניות שלה בתעשיית הסייבר הישראלית. בשנה שעברה ניהלה החברה מגעים לרכישת אפיירו, ולאחר שאלו לא הבשילו היא חתמה על רכישת סיידר סקיוריטי בעסקה של 300 מיליון דולר. בכך צוק ממשיך ומעמיק את השפעתו על ההייטק המקומי, תוך שהוא מוביל מיזמים נוספים שמרחיבים את לתחומי השפעה רבים עוד יותר.

ניר צוק נולד ברחובות ב-1971 ומתגורר כיום בסנטה קלרה ובתל אביב. בצבא שירת ביחידה 8200 ולמד מתמטיקה באוניברסיטת תל אביב אך לא סיים תואר. ב-1994 היא מראשוני המצטרפים לצ'ק פוינט של גיל שויד ושימש כמנהל פיתוח. ב-1997 עבר לארה"ב כדי להקים שם מרכז פיתוח של צ'ק פוינט, אך שנתיים לאחר מכן עזב את החברה על רקע מחלוקת עם המייסד והמנכ"ל שויד. צוק נשאר בארה"ב והקים את OneSecure, מכר אותה לחברת נטסקרין ולאחר שזו עצמה נרכשה בידי ג'וניפר נטוורקס, התמנה לסמנכ"ל אבטחת המידע בג'וניפר. ב-2005 הוביל צוק את קבוצת המייסדים שהקימה בארה"ב את פאלו אלטו נטוורקס, שבה הוא משמש כיום כסמנכ"ל טכנולוגיות. פאלו אלטו קמה עם אג'נדה מוצהרת להיות אלטרנטיבה לצ'ק פוינט, ובשנים האחרונות גם עקפה אותה בשווי.

צוק הוא מאמין גדול ביכולת הישראלית להוביל את עולם הסייבר, ופאלו אלטו האמריקאית שומרת על עניין מרכזי בתעשייה המקומית. מרכז הפיתוח של החברה בישראל מתרחב בהתמדה ושמונה מבין 17 הרכישות שביצעה פאלו אלטו עד כה היו של חברות ישראליות. בהשוואה לעסקאות קודמות, רכישת סיידר סקיוריטי הייתה אירוע קצת פחות משמח עבור כשליש מעובדי החברה (כ-20 במספר) שפוטרו לאחר השלמת העסקה.

בשנה האחרונה צוק היה עסוק בעוד כמה פרויקטים מחוץ לעולם הסייבר. בין השאר, הקמת בנק חדש, הבנק האינטרנטי אש ישראל, שקיבל אישור מבנק ישראל בדצמבר האחרון. הוא גם מושקע במיזם סטרימינג חדש. מסתמן שצוק הופך לממלכתי יותר ואולי ההפך הוא הנכון, אבל אין ספק שהיום הוא כבר פחות הילד הרע של ההייטק הישראלי וקצת יותר טייקון מקומי.

 

<< חזרה ל-techlist המלא    |    למשפיעים הנוספים בתחום >>