צוות סיידר סקיוריטי (צילום:  cider, יחצ)
סיידר סקיוריטי. רק עובדי הפיתוח צפויים להישאר | צילום: cider, יחצ

סיידר סקיוריטי (Cider Security) צפויה לזמן 20 עובדים לשימוע לפני פיטורים, כשליש מעובדי החברה, כך נודע ל-tech12. העובדים שיפוטרו יהיו ממחלקות השיווק והמכירות, משאבי אנוש ותפעול. רק ביום חמישי האחרון הודיעה חברת הסייבר פאלו אלטו כי רכשה את סיידר תמורת 195 מיליון דולר במזומן ו-100 מיליון דולר במניות של פאלו אלטו. נראה שלאחר העסקה יישארו בסיידר עובדי הפיתוח, ואילו שאר העובדים יפוטרו כדי לא להשאיר פונקציות כפולות בחברה.

סיידר סקיוריטי פיתחה פלטפורמה (Application Security Operating System) שמאפשרת לשלב אבטחה בכל שלב משלבי הפיתוח באמצעות מרקטפלייס של מוצרי אבטחה שמשולב בפלטפורמה, וממנו אפשר לבחור את הכלי המתאים בכל רגע. זאת בנוסף ליכולת לשקף את כל תהליך הפיתוח של הלקוח, את מרכיבי הקוד שדורשים אבטחה ואת הפגיעויות הקיימות, וכן את הכלים שהוטמעו ברכיבים השונים. החברה הוקמה בסוף 2020 על ידי גיא פלכטר, המשמש מנכ"ל, ודניאל קריבלביץ׳, CTO. שניהם היו לפני כן מנהלי אבטחת מידע (CISO) בחברות גדולות.

מסיידר סקיוריטי נמסר כי "סיידר מצרה על השמועות הכוזבות לפיהן היא זימנה אמש 20 עובדים לשימוע, ופועלת על מנת למצוא לכל אחת ואחד מעובדיה את המקום המתאים בפאלו אלטו. חבל שיש ניסיונות להעכיר את האווירה לאקזיט מדהים לכל העובדים".

מפאלו אלטו נמסר: "אנחנו כרגע בשלבי התכנון להליכי האינטגרציה ולכן לא נוכל להרחיב על התכניות להמשך. הרכישה צפויה להיסגר במהלך הרבעון השני של פאלו אלטו נטוורקס לשנת הכספים 2023".