תפקיד נוכחי: מייסד-משותף ו-CTO של Island
תפקידים קודמים: מייסד ו-CTO של Fireglass, משקיע ראשון ב-Axis ו-CyCode, מרצה לתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטת רייכמן
שנת לידה: 1982

דן אמיגה, המייסד וה-CTO של חברת Island, מנסה לעשות את הבלתי אפשרי - להמציא קטגוריה חדשה לגמרי של דפדפן ארגוני, שהוא גם דפדפן מוגן ובטוח. במקביל הוא גם משקיע סייבר פעיל בשוק המקומי.

דן אמיגה נולד בשנת 1982 ושירת ב-8200. הוא בעל תואר ראשון במדעי המחשב מהמרכז הבינתחומי הרצליה ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן. הרבה מהקריירה שלו הקדיש לנושא הגלישה באינטרנט ואף רשם פטנט על remote browser isolation במסגרת חברת Fireglass, אותה הקים ב-2013 ומכר לענקית אבטחת המידע סימנטק ב-250 מיליון דולר ב-2017. במהלך העסקה הוא פגש את מייקל פיי, שהיה אז נשיא סימנטק, והפך לשותף שלו להקמת איילנד ב-2020.

איילנד מנסה להמציא ז'אנר חדש של דפדפן ארגוני, שכולל בתוכו גם כלי פרודוקטיביות כמו גישה מרחוק, אבל גם ערימת כלי אבטחה. הקטגוריה משכה הרבה עניין וקמו עוד מתחרות ישראליות כמו טאלון, לייר-איקס, Surf ואחרות. "איילנד היום למעלה מפי שמונה מכירות מכל שחקני הדפדפנים וה-extensions, ביחד", טוען כעת אמיגה.

"דה פקטו הדפדפן הוא מערכת ההפעלה שלך", הסביר בעבר ל-tech12. "אנחנו לא אומרים בוא נעשה את הדפדפן יותר בטוח, אנחנו רוצים לחבר את כל כלי האבטחה כך שיהיו מובנים בדפדפן". איילנד גייסה 285 מיליון דולר מאז הקמתה ב-2020, אבל המשימה שעומדת בפניה היא גדולה: צריכה לשכנע ארגונים להחליף את דפדפן כרום הוותיק והפופולרי. 

אם כל זה לא מספיק, אמיגה הוא גם משקיע פעיל עם רקורד מרשים. הוא היה המשקיע הראשון ב-Axis, שבדיוק נמכרה באקזיט ענק ל-HP, ב-CyCode ובחברות נוספות, שחלקן טרם נחשפו.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>