מייסדי אקסיס סקיוריטי דור כנפו וגיל עזריאלנט עם המשקיע גילי רענן (צילום: גילי רענן)
מימין: דור כנפו, גיל עזריאלנט והמשקיע גילי רענן. "הכוונה לכבוש בסערה את השוק" | צילום: גילי רענן

אקזיט ישראלי גדול: חברת הסייבר אקסיס (Axis Cyber Security) מדווחת הערב כי היא נמכרה לחברת המחשבים HPE האמריקאית בסכום של 500 מיליון דולר. לאחר הרכישה החברה תמשיך לעבוד תחת הבעלות החדשה ולהעסיק את כל 80 העובדים שלה בישראל וכ-60 עובדים בחו"ל.

החברה, שהוקמה ב-2018, גייסה עד כה 99 מיליון דולר, כך שהמשקיעים רואים תשואה נאה על השקעתם.

אקסיס Axis (צילום: עומר מסינגר, יחצ)
מייסדי אקסיס: דור כנפו, שוקי חן, גיל עזריאלנט | צילום: עומר מסינגר, יחצ

"זה אושר גדול, זה עשרות מיליונרים חדשים, זה הישג ענק לנו ואני אופן אישי מאוד גאה", אומר גיל עזריאלנט, CTO ומייסד משותף, "זו תקופה לא קלה בישראל ואני מקווה שהממשלה תשכיל לשמור את האקוסיסטם שהצמיח אותנו ואיפשר לנו את ההצלחה הזו, ושהקטר של הכלכלה ימשיך להניע אותנו קדימה, ולא חלילה יעשה את הברקס שמתוכנן כרגע".

גיל עזריאלנט, ממייסדי אקסיס: "זו תקופה לא קלה בישראל ואני מקווה שהממשלה תשכיל לשמור את האקוסיסטם שהצמיח אותנו ואיפשר לנו את ההצלחה הזו, ושהקטר של הכלכלה ימשיך להניע אותנו קדימה, ולא חלילה יעשה את הברקס שמתוכנן כרגע"

עסקה כזו של HPE מראה שישראל ממשיכה להיות יעד לכספים מחו"ל?
"התינוק הזה לא נולד בחודשיים האלה, שהבלאגן הזה קורה".

אקסיס פיתחה מוצר אבטחה שמאפשר גישה פרטית ומאובטחת ליישומים ארגוניים בענן ציבורי או בשרתים ארגוניים. הפלטפורמה של החברה מאפשרת גישה ליישומים תחת שיטת Zero Trust כשהטמעת המערכת נעשית מרחוק. עזריאלנט אומר כי החברה תשלב את המוצרים שלה עם המוצרים של HPE: "הכוונה היא לכבוש בסערה את השוק ולייצר דומיננטיות בשוק".

אקסיס סקיוריטי Axis אקזיט (צילום: גילי רענן, יח"צ)
חגיגות האקזיט באקסיס | צילום: גילי רענן, יח"צ

חברה אחרת שפועלת בתחום היא קייטו נטוורקס של שלמה קרמר, שהודיעה לאחרונה שחצתה את קצב ההכנסות השנתי של 100 מיליון דולר. האם זה אומר שהחברות יתחרו ראש בראש? "אני מאוד מכבד את קייטו נטוורקס של שלמה קרמר. הגו-טו מרקט שלנו קצת אחר ויש לנו המון כבוד להם ולמוצר שלהם".

אקסיס הוקמה על ידי דור כנפו, המנכ"ל ועזריאלנט, שניהם יוצאי יחידה 8200, ושוקי חן, VP R&D; והשקיעו בה קרן Cyberstarts ודן אמיגה, ולאחר מכן הקרנות TenEleven Ventures, Cerca Fund, Canaan Partners ו-Spark Capital ושורה ארוכה של משקיעים פרטיים.