תפקיד: מייסדת-משותפת ומנכ"לית AIVF
תפקידים קודמים: אמבריולוגית באסותא, ביו-סטטיסטיקאית באסותא

דניאלה גלבוע סייעה למאות נשים להיכנס להריון כששימשה כחוקרת פוריות ואמבריולוגית באסותא, וחיפשה דרך יעילה יותר לסייע להן. התוצאה היא הסטארט אפ AIVF, שממנף יכולות בינה מלאכותית להעצמת היכולות של מרפאות לטיפולי פוריות וסיוע לזוגות שמבקשים להביא ילדים לעולם.

דניאלה גלבוע מחזיקה בתואר ראשון בביולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן ובתואר שני באפידמיולוגיה וביוסטטיסטיקה מאוניברסיטת תל-אביב. היא עבדה כ-15 שנים כביו-סטטיסטיקאית ואמבריולוגית במרפאות הפוריות של אסותא. ב-2018 ייסדה את AIVF יחד עם פרופ' דניאל זיידמן ושימשה בה תחילה כמדענית הראשית ומאז 2019 כמנכ"לית.

AIVF רותם את יכולות הבינה המלאכותית בשלב בחירת העוברים כדי לאתר את אלו שנחשבים לבעלי הסיכוי הגדול ביותר להתפתח בהריון. "המטרה היא שבתוך טיפול אחד או שניים יהיה הריון. זו הנגשה של IVF וזו בשורה אדירה לזוגות שנמצאים בתהליך קשה", אמרה גלבוע בראיון עבר ל-tech12. לדבריה עבודתה במעבדות להפריה חוץ גופית חשפה אותה לחוסר היעילות של המערכת הרפואית ושל המדע המודרני בסיוע לנשים להיכנס להריון בעזרת טכניקות הטיפולת הקיימות.

"רוב הקריירה שלי היתה במעבדות להפריה חוץ גופית בבתי חולים", סיפרה. "האחרון היה אסותא, שנחשבת לאחת מיחידת ה-IVF הגדולות בארץ, ומבחינת היקף הפעילות היא אחת הגדולות בעולם. ישראל נחשבת מעצמה בתחום הזה ולכן מבחינתי האישית, הטכנולוגיה הבאה שתפרוץ את הדרך חייבת לצאת מישראל".

אם תצליח, גלבוע תשפיע על אחת הבעיות הגדולות בעולם הרפואה. בינתיים החברה גייסה סבב A של 25 מיליון דולר בהובלת קרן אינסייט.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>