תפקיד: CTO בבנק הדיגיטלי ONE ZERO
תפקידים קודמים: סגן נשיא למחקר ופיתוח בפיוניר, סמנכ"ל טכנולוגיות ב-CrediFi
שנת לידה: 1977

עמיחי לוי מחזיק באחד הג'ובים המעניינים בזירת הבינה המלאכותית בישראל: הובלת הפיתוח של בנקאי דיגיטלי אוטונומי, שיודע הכל על הלקוח ויכול לתת לו ייעוץ והתרעות שבנקאי אנושי יתקשה לתת. התרחבות הבנק לאירופה בתקופה הקרובה תעמת אותו עם תחרות מול בנקים דיגיטליים דומים, וזה יהיה המאני טיים שלו.

עמיחי לוי נולד ב-1977 וגדל במושב חמד. הוא נשוי, יש לו שלושה ילדים והוא גר בקיבוץ רבדים. הוא בעל לימודי תואר ראשון במדעי המחשב במכללת תל אביב יפו. לוי עבד כארבע שנים כמפתח תוכנה וראש צוות בנס טכנולוגיות וב-2010 הצטרף לסטארט אפ הפינטק - Payoneer והתקדם בו עד לתפקיד סגן נשיא למו"פ. ב-2018 עבר לתפקיד CTO ב-CrediFi, שפיתחה פלטפורמת מידע למשקיעים וסוחרים בתחום הנדל"ן. בפברואר 2020 הצטרף לבנק הדיגיטלי בהקמה OneZero בתפקיד CTO.

גילוי לציבור שפרסם בשבוע שעבר OneZero שבשליטת פרופ' אמנון שעשוע חשף כמה נתונים מעניינים על הבנק, שהוקם ב-2019. מהפרסום עולה כי הבנק גייס 791 מיליון שקל לפי שווי של 1.39 מיליארד שקל וכי יש לו כבר 50 אלף לקוחות. אך החלק המעניין מבחינתנו הוא היקף ההוצאות של הבנק: 433 מיליון שקל, שעיקרן הופנה להקמת הפלטפורמה הטכנולוגית של הבנק.

זהו תקציב חלומות עבור סמנכ"ל מו"פ ונראה שמגרש המשחקים הטכנולוגי שקיבל כאן לוי עשוי להוביל לתוצאות מעניינות: בנקאי AI, שמתבסס על כמויות נתונים עצומות, עוקב אחרי התנהלות החשבון, מזהה הזדמנויות להשקעה או לחיסכון וחוזה בעיות בחשבון עוד לפני שקרו. ואיך לא, עכשיו גם מפתחים שם שירותים מבוססי AI גנרטיבית.

לוי מגדיר את OneZero כ"סטארט אפ פינטק" שפועל באמצעות עשרות צוותי פיתוח של כלי פינטק שונים, שהם שירותי הבנק. חוויית המשתמש מזכירה התייעצות עם צ'אטבוט, כזה שמאחוריו הרבה מאוד למידת מכונה. שירותים חדשים נמצאים כל הזמן בפיתוח.

במקביל הבנק נערך לפתיחת שלוחה ראשונה באיטליה, ומשם לתת שירותים ברחבי האיחוד האירופי. בניגוד לישראל, באירופה כבר פועלים בנקים דיגיטליים, והטכנולוגיה שמפתחים הצוותים של לוי עשוייה להיות המרכיב שיאפשר את החדירה של הבנק לשוק האירופי.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>