אנבידיה ישראל (צילום: Nvidia, יח"צ)
בניין אנבידיה ישראל. עסקים כרגיל | צילום: Nvidia, יח"צ

חברת אנבדיה (Nvidia) אישרה אתמול כי היא מאטה את קצב הגיוסים ומצטרפת לחברות טכנולוגיה נוספות שהודיעו בשבועות האחרונים כי הן עושות הערכת מצב מחודשת, כך מדווח אתר ברונ'ס.

את הידיעה הראשונה בנושא פרסם העיתון ההודי The New Indian Express ביום שישי ובה נחשף כי חברת השבבים אמרה למנהלי הגיוס בחברה לצמצם גיוסים חדשים. בתגובה הודיע דובר החברה כי "הצלחנו מאוד בגיוסים השנה, ועכשיו אנחנו מאטים את הקצב כדי לשלב את העובדים החדשים הללו וכדי להתמקד בעובדים הקיימים, זאת נוכח האינפלציה המתמשכת".

בתחילת החודש הודיעה אנבידיה ישראל כי בכוונתה לגייס השנה אלף עובדים חדשים למרכזי הפיתוח שלה ברחבי הארץ. מרבית העובדים יהיו אנשי מחקר ופיתוח לטובת פיתוח טכנולוגיות בינה מלאכותית ושבבי CPU ו-DPU. בנוסף לגיוסים למשרות בתחומי השיווק, מכירות, תפעול ועוד.

מחברת אנבידיה בישראל נמסר בתגובה לפניית tech12 כי "יעדי הגיוס ותוכניות ההתרחבות שלנו לישראל נותרו ללא כל שינוי".

חברות נוספות שהודיעו על התאמות דומות לסנטימנט הנוכחי בשוק הן מטא, שעם פרסום הדוחות הכספיים שלה לרבעון השני הודיעה כי נוכח הרוח הקדמית שמשפיעה על ההכנסות של החברה, בכוונתה להתאים את תוכניות הגיוס וההוצאות השנה. אמזון יצאה במסר דומה עם פרסום הדוחות ואמרה שאחרי הירידה ברמות ההדבקה של האומיקרון והחזרה של העובדים למשרדים, החברה עברה ממצב של מחסור בכוח אדם לעודף, שיצר פרודוקטוביות נמוכה שמוערכת בכ-2 מיליארד דולר בהשוואה לשנה שעברה - הוצאה שבכוונת החברה לצמצם בקרוב.

אובר גם מתכננת להאט את הגיוסים ולחתוך בהוצאות – במייל ששלח סמנכ"ל הכספים של החברה לעובדים הוא בישר כי גיוסים חדשים הם "פריווילגיה", שתידון "אם וכאשר יוחלט להגדיל את מצבת כוח האדם של החברה". לעומתן נטפליקס כבר החלו לפטר עובדים במוצהר – החברה פיטרה 150 עובדים שמהווים 2% מהחברה ומקור אנונימי מסר לניו יורק טיימס שהיא צפויה להמשיך לפטר עובדים נוספים במהלך השנה.