אנבידיה ישראל (צילום: Nvidia, יח"צ)
אנבידיה ישראל. מרחיבה את היקף הגיוסים | צילום: Nvidia, יח"צ

חברת אנבידיה (Nvidia) מודיעה הבוקר (ג') כי מתכוונת לגייס כאלף עובדים חדשים למרכזי הפיתוח שלה ברחבי הארץ. מרבית העובדים יהיו אנשי מחקר ופיתוח לטובת פיתוח טכנולוגיות בינה מלאכותית ושבבי CPU ו-DPU. נוסף על כך יהיו גיוסים למשרות בתחומי השיווק, מכירות, תפעול ועוד.

מאז הרכישה של מלאנוקס לפני כשנתיים על ידי חברת אנבידיה תמורת 7 מיליארד דולר, החברה בישראל הודיעה כמה פעמים על תוספת משמעותית של כוח אדם. במרץ 2021 הודיעה החברה כי היא צפויה לגייס עוד 600 עובדים. לדברי עו"ד גדעון רוזנברג, סמנכ"ל משאבי אנוש באנבידיה ישראל, החברה המקומית עמדה ביעד שהציבה לעצמה והגיוסים של 600 עובדים בישראל היוו כ-17% מהגיוסים של החברה בעולם.

עו"ד גדעון רוזנברג, סמנכ"ל משאבי אנוש באנבידיה ישר (צילום: Nvidia, יח"צ)
עו"ד גדעון רוזנברג, סמנכ"ל משאבי אנוש באנבידיה ישראל. החברה המקומית עמדה ביעד שהציבה לעצמה | צילום: Nvidia, יח"צ

לפי הדוח של החברה לרבעון הרביעי, נראה שהחברה הגלובלית הגדילה את מצבת כוח האדם שלה ב-3,500 עובדים ל-22.5 אלף ב-30 מדינות ברחבי העולם.

בינואר השנה החברה יצאה בהכרזה נוספת על הקמת פעילות חדשה בישראל שתוביל את הפיתוח של מעבדי CPU וליבות העיבוד של החברה ולשם כך הצהירה כי תגייס מאות עובדים. רוזנברג מציין כי עד כה גוייסו כמה עשרות עובדים מתוכם, וכעת החברה מרחיבה את היקף הגיוסים. לאנבידיה יש תשעה מרכזי פיתוח בישראל ביניהם: תל-חי, יקנעם בצפון, ירושלים, רעננה, תל אביב, קריית גת ובאר שבע.

לדברי עו"ד גדעון רוזנברג, סמנכ"ל משאבי אנוש באנבידיה ישראל הגיוסים של 600 עובדים בישראל היוו כ-17% מהגיוסים של החברה בעולם

המניה של חברת השבבים אנבידיה עברה רכבת הרים בשנה האחרונה. ממאי 2021 המניה עלתה ב-14% והגיעה למחיר שיא של 327 דולר לקראת סוף השנה עם הגאות בבורסה. עם זאת, המגמה בשוק המניות התהפכה ומניית אנבידיה שקעה בכ-48% ורק אתמול היא ירדה ב-10% למחיר של 170 דולר.