אילון מאסק, יוני אסיא, eToro (צילום: Justin Sullivan, Getty Images; Diego Thomazini, Shutterstock; eToro)
אילון מאסק ויוני אסיא. "להניב תוצאות טובות יותר" | צילום: Justin Sullivan, Getty Images; Diego Thomazini, Shutterstock; eToro

טוויטר מרחיבה את הפיצ׳ר Cashtags באפליקציה שלה, באמצעות שותפות עם חברת הפינטק הישראלית eToro, שתספק למשתמשים מידע בזמן אמת על מניות וגם אפשרות להשקיע בהן דרך הפלטפורמה שלה.

בידיעה על שיתוף הפעולה החדש, שפורסמה באתר CNBC, דווח כי באמצעות השותפות החדשה יכולים כעת משתמשי טוויטר לראות גרפים של מניות שמספקת איטורו, פשוט על ידי חיפוש אחר ה"קשטאג" הרלוונטי, באמצעות הצבת סימן $ לפני סימול המניה, כמו למשל $ TSLA עבור מניית טסלה. בתוצאות החיפוש בטוויטר יופיע הגרף הרלוונטי, כשהוא מציג את ביצועי המחיר של המניה ביממה האחרונה, יחד עם קישור שאומר "ראו ב-eToro", שבאמצעותו יכולים המשתמשים לצפות במידע שוק מעמיק יותר, ואם ירצו, גם לקנות את המניה, יחד עם נכסים פיננסיים אחרים המוצעים בפלטפורמת איטורו. את הגרפים שמציגה איטורו מספקת חברת TradingView.

איטורו ציינה כי בעקבות שיתוף הפעולה, פיצ׳ר ה-Cashtags שמציג בטוויטר גרפים של מניות בזמן אמת יורחב מאוד, וכעת הוא מכסה גם מגוון רחב של מכשירים פיננסיים מפלטפורמת eToro, ובהם מניות, קרנות סל, חוזים עתידיים ומטבעות קריפטו. 

טוויטר השיקה את פיצ׳ר ה-Cashtags בדצמבר 2022 והוא זכה עד כה לאימוץ נרחב בקרב משתמשי הרשת החברתית, כאשר מתחילת השנה יש יותר מ-420 מיליון חיפושי קשטאג. לפי נתוני טוויטר, יש בממוצע 4.7 מיליון חיפושי קשטאג ביום, כשהפעילות עולה, בין השאר, סביב פרסומי דוחות כספיים של חברות בולטות. ב-2 בפברואר, כאשר אפל דיווחה על תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי של 2022, הגיע מספר חיפושי הקאשטג ל-8 מיליון. הקאשטג הנפוץ ביותר היה $TSLA עבור מניית יצרנית הרכב החשמלי, כאשר גם החיפושים של קרן הסל S&P 500 ETF עם הקאשטג $SPY ומטבע הקריפטו ביטקוין עם הקאשטג $BTC מדורגים בין החיפושים הפופולריים ביותר בטוויטר.

פיצ׳ר ה-Cashtags שמציג בטוויטר גרפים של מניות בזמן אמת יורחב מאוד, וכעת הוא מכסה גם מגוון רחב של מכשירים פיננסיים מפלטפורמת eToro, ובהם מניות, קרנות סל, חוזים עתידיים ומטבעות קריפטו

לדברי יוני אסיא, מנכ"ל ומייסד שותף של איטורו, "טוויטר נהפכה לחלק חשוב בקהילת המשקיעים הקמעונאיים - זה המקום שאליו הולכים מיליוני משקיעים רגילים מדי יום כדי לגשת לחדשות פיננסיות, לשתף ידע ולשוחח. כרשת חברתית של השקעות, eToro נבנתה על עקרונות אלה בדיוק - קהילה, שיתוף ידע וגישה טובה יותר לשווקים פיננסיים. יש כוח בידע משותף ועל ידי הפיכת השקעה לעשייה קבוצתית, נוכל להניב תוצאות טובות יותר ולהצליח יותר ביחד".

חברת איטורו השלימה באחרונה סבב גיוס בהיקף 250 מיליון דולר, שנעשה לפי שווי חברה מוערך של 3.5 מיליארד דולר. לדברי איטורו, המשקיעים בסבב האחרון כוללים את קרנות ההון סיכון SoftBank Vision Fund 2 ,ION Group ו-Velvet Sea Ventures ועוד כמה משקיעים קיימים. הגיוס האחרון מבוסס על הסכם השקעה שנחתם ב-2021.

31 מיליון משתמשים 

בשנה שעברה התכוונה איטורו להפוך לחברה ציבורית באמצעות מיזוג עם FinTech V, חברת SPAC שנסחרת בנאסד"ק, לפי הסכם מיזוג ששיקף לה במקור שווי של יותר מ-8 מיליארד דולר. ואולם על רקע המגמה השלילית בשווקים וצניחת מניות הטכנולוגיה, נבלמה התוכנית של איטורו, הסכם המיזוג בוטל ביולי 2022 והחברה נותרה פרטית. נזכיר כי מדד נאסד״ק סיכם את שנת 2022 עם צניחה של 33%, בעוד שמניית רובינהוד, אחת המתחרות הבולטות של איטורו בשוק האמריקאי, צנחה בשנה שעברה ב-54%.

לפלטפורמת הברוקראז' המקוונת של איטורו, שהוקמה ב-2007, יש כיום 31 מיליון משתמשים רשומים, שיכולים לקנות ולמכור באמצעותה נכסים פיננסיים שונים, כמו מניות, קרנות סל ומטבעות קריפטו, וגם לשתף את אסטרטגיית ההשקעה שלהם עם משתמשים אחרים ולעקוב אחרי הפורטפוליו של משקיעים מובילים.

איטורו סיכמה את שנת 2022 עם הכנסות של 631 מיליון דולר, כאשר נכון לסוף דצמבר, נוהלו בפלטפורמה שלה 2.8 מיליון חשבונות מסחר. פילוח ההכנסות של איטורו על פי סוגי הנכסים הנסחרים, מלמד כי הנכסים הנסחרים ביותר בפלטפורמה שלה היו מניות ומדדים (48% מההכנסות), ואחריהם חוזים עתידיים על סחורות (27%), מטבעות קריפטו (19%) וצמדי מטבעות רגילים (פורקס, 6% מההכנסות).