ניר זוהר נשיא ויקס (צילום: יחצ)
נשיא וויקס, ניר זוהר. הודיע לעובדים במייל | צילום: יחצ

חברת וויקס החלה בפיטורי 370 עובדים, כך עולה מאימייל ששיגר נשיא וויקס ניר זוהר לעובדים. על פי המכתב, המפוטרים של חברת בניית האתרים הישראלית הם ברובם עובדי מכירות ושיווק אמריקאים. זהר כותב שהחברה נאלצת להתאים את עצמה לירידה בביקושים שהיא חווה בשוק האמריקאי. לא ידוע בשלב זה אם ההחלטה תחול גם על עובדים בישראל. יצויין כי החברה צפוייה לפרסם את הדוחות הרבעוניים שלה בשבוע הבא ויתכן כי הפיטורים כעת נועדו לשפר את מצבה לקראת פרסום הדוחות.

כמו חברות ישראליות רבות גם מניית וויקס קרסה בחודשים יוני ויולי 2022, ואולם מאז היא מתאוששת באיטיות, ובימים האחרונים אף רשמה עליות לצד מניות ישראיות אחרות כמו מאנדיי, גילת וקלטורה. עם זאת, לאור האתגרים של 2022 ואלה הצפויים ב-2023, היא נדרשת להתייעל לאור שיעורי רווח נמוכים.  

Wix (צילום: StockStudio Aerials, shutterstock)
וויקס. התייעלות לקראת פרסום הדוחות | צילום: StockStudio Aerials, shutterstock

וויקס היתה מהראשונות לפטר מקרב החברות הישראליות. בחודש אוגוסט אשתקד הודיעה לעובדים כי היא מפטרת כ-100 עובדים, עשרות מהם בחו"ל. ההודעה ניתנה לעובדים במייל ששלח מנכ"ל החברה, אבישי אברהמי - גם אז, זה התרחש יום לפני פרסום הדוחות. וויקס גם הכריזה אז על תוכנית התייעלות ב-150 מיליון דולר, שאותתה על המשך הקיצוץ בכוח האדם בחברה.

עם זאת, בחודש נובמבר שוב הכחיש זוהר שיהיו פיטורים נוספים: "מצבת כוח האדם עומדת על 5,700 איש, וכרגע אין עוד פיטורים על הפרק", אמר זוהר אחרי הדוחות של הרבעון האחרון. "השינויים שעשינו עובדים ורואים את זה בצורה ברורה מדוחות הכספיים, אנחנו רואים את התוצאות של המהלכים שעשינו בצורה מאוד מהירה", הוסיף.

בוויקס סירבו להתייחס למכתב הנשיא ולהחלטה על הפיטורים. דוברת החברה אמרה כי בשלב זה לא ניתן להתייחס לנושא וכי החברה תענה על כל השאלות במסיבת העיתונאים שתערוך לאחר פרסום הדוחות, בשבוע הבא.