ביטקוין במגמת ירידה  (אילוסטרציה: Jin Odin, shutterstock)
ירידות בביטקוין. איבד משוויו יותר מ-20% בחמשת הימים האחרונים | אילוסטרציה: Jin Odin, shutterstock

קריסתה של FTX, אחת מבורסות הקריפטו המובילות בעולם, הגבירה את חוסר הוודאות וגררה טלטלה וירידות חדות גם בשווי הנכסים של מטבעות קריפטוגרפיים אחרים בשווקים.

הביטקוין איבד משוויו יותר מ-20% ב-5 הימים האחרונים והוא נסחר כעת על כ-16,600 דולר לאחר שכבר ירד מתחת ל-16,000 דולר ליחידה, הנמוך ביותר בשנתיים האחרונות. בשנה האחרונה איבד הביטקוין 74% ומתחילת השנה ירד בכ-65%.

גם משקיעי האת'ריום לא רווים נחת עם ירידה של כ-27% ב-5 הימים האחרונים והוא נסחר כעת בשווי של 1,178 דולר.

בתחילת השבוע, עם הדיווחים על קשיי נזילות של בורסת FTX וחשש מצד משקיעים לגבי עתידה, הושיטה היריבה ביינאנס יד לסיוע - במה שנראה אז כתוכנית חילוץ. אלא שהצעת הרכש לא הרגיעה את הרוחות ובמהלך הלילה בורסת FTX קרסה, יחד עם המטבע שלה FTT שאיבד משוויו נכון לרגעים אלה כ-90%.

גם הונו האישי של מנכ"ל FTX סאם בנקמן-פריד צנח ב-94%. אתמול בערב הודיע צ'אנגפנג ז'או (CZ), מנכ"ל בורסת הקריפטו המתחרה ביינאנס, על נסיגה מהסכם הרכישה, ובעקבות ההודעה התעצם גל הירידות בשווי מטבעות הקריפטו במהלך הלילה.

בתוך כך הספיק מייסד בינאנס לפרסם ציוץ עוקצני בחשבון הטוויטר שלו על הלקחים שניתן ללמוד מקריסת FTX, שאינה טובה לאף שחקן אחר בשוק. הוא פירסם בפוסט נוסף לאחר מכן את המכתב ששלח לעובדי בינאנס להסביר את עמדתו: