אילוסטרציה OpenAI (צילום: Ascannio, Shutterstock)
אילוסטרציה, OpenAI. סבב ההשקעה יקנה ל-OpenAI הערכת שווי של 29 מיליארד דולר | צילום: Ascannio, Shutterstock

מיקרוסופט במגעים להשקיע 10 מיליארד דולר ב-OpenAI, החברה שפיתחה את מחולל התמונות Dall-E 2 והצ'אטבוט ChatGPT המבוססים על מודלים מובילים של למידת מכונה. ההשקעה, לפי דיווח בלומברג, תתפרס על פני כמה שנים, אך התנאים הסופיים אינם ידועים. החברות שנמצאות בדיונים לגבי השקעה בחברה מזה כמה חודשים טרם הגיבו לפרסום.

השקעתה של מיקרוסופט צפויה להיות במסגרת סבב השקעה רחב יותר, שיקנה ל-OpenAI הערכת שווי של 29 מיליארד דולר, לפי דיווח של Semafor. בשבוע שעבר דווח על כוונת חברות ההשקעה Thrive Capital ו-Founders Fund להשקיע ב-OpenAI לפי שווי זהה.

תנאי ההשקעה של מיקרוסופט צפויים לקבוע כי ענקית המחשוב תנתב אליה 75% מהרווחים העתידיים של OpenAI עד שזו תחזיר את ההשקעה. לאחר שלב זה מיקרוסופט תחזיק ב-49% מהחברה.

על פי הדיווח, ההשקעה של מיקרוסופט ב-OpenAI תתפרס על פני כמה שנים. תנאי ההשקעה של מיקרוסופט צפויים לקבוע כי ענקית המחשוב תנתב אליה 75% מהרווחים העתידיים אך התנאים הסופיים אינם ידועים

מיקרוסופט, שכבר השקיעה בעבר מיליארד דולר ב-OpenAI, מבקשת לרתום את יכולות החברה כדי להתחרות בדומיננטיות של גוגל בתחום מנועי החיפוש. זאת באמצעות עבודה על גרסה למנוע החיפוש שלה Bing שתשלב יכולות בינה מלאכותית של ChatGPT מבית OpenAI. מנוע החיפוש של מיקרוסופט עתיד להציג תשובות טקסטואליות לחיפושי המשתמשים על פני רשימת קישורים רלוונטיי למילות החיפוש.

השאיפות של מיקרוסופט לא עוצרות במנוע החיפוש, ענקית הטכנולוגיה הכריזה לאחרונה שהיא תשלב יכולות AI כמו אלה של ChatGPT גם במוצרי האופיס כמו וורד, פאוורפוינט ואאוטלוק, בשת"פ עם OpenAI.