גוגל כרום (צילום: Jeramey Lende, Shutterstock)
גוגל כרום. שואב האנרגיה הבולט בלפטופים | צילום: Jeramey Lende, Shutterstock

האם עדכונים חדשים לדפדפן כרום יפסיקו לרוקן את הסוללה במחשב הנייד? גוגל הודיעה כי שני פיצ'רים חדשים שיופעלו בדפדפן כרום לדסקטופ, גם ל-PC וגם למק, אמורים לשים סוף למוניטין של כרום בתור שואב האנרגיה הגדול ביותר בלפטופ. Memory Saver ו-Energy Saver יופעלו אוטומטית אחרי עדכון הגרסה של הדפדפן הנפוץ ביותר.

Memory Saver לא יסגור טאבים, אך יכניס את כל שאר הטאבים שהמשתמש לא עובד עליהם למצב של Snooze עד שהוא יחליט לחזור לטאב. המטרה היא לחסוך את הזיכרון הפנימי של המחשב לטאבים שכן בשימוש, וכך כרום יפסיק לשאוב הרבה אנרגיה בשביל להחזיק את כל הטאבים פתוחים בו זמנית. הטאבים שלא בשימוש עדיין ייראו בחלון הטאבים של הכרום, ובכל פעם שהמשתמש יחזור לטאב שלא בשימוש העמוד יעבור רענון בשביל לפעול שוב. בנוסף, המשתמשים יוכלו לבחור מספר אתרים שבהם הם משתמשים הכי הרבה, על מנת שאלה לא ייכנסו למצב Snooze ויפעלו כל הזמן.

חיסכון כמו בסמארטפון

מצב Energy Saver מגביל את כמות הפעילות ברקע של סרטוני וידיאו או אפקטים שדורשים זיכרון רב מהמחשב. המשתמשים יכולים לבחור להכניס את המצב לשימוש כשהסוללה של המחשב מגיעה ל-20%, בדומה למצב חיסכון הבטריה שקיים במכשירים סלולריים. ניתן גם להכניס את המצב לשימוש כשהמחשב מנותק מחשמל.

בגוגל לא ציינו כמה הפיצ׳רים החדשים יוכלו לחסוך לזיכרון המחשב או לבטריה. הפיצ׳רים החדשים זמינים כבר עכשיו בעדכון התוכנה של כרום, ואין צורך להיכנס להגדרות ולהפעיל אותם.