וואטסאפ (צילום: BigTunaOnline, shutterstock)
וואטסאפ. חשבון אחד, מכשירים שונים | צילום: BigTunaOnline, shutterstock

חידוש משמעותי בוואטסאפ: אם עד כה ניתן היה להשתמש בוואטסאפ ממחשב ומטלפון נייד במקביל בלבד, כעת ניתן יהיה להרחיב את השימוש באפליקציה מטלפונים נוספים. לפי הודעתו של מנכ"ל חברת האם מטא, מארק צוקרברג, ניתן יהיה להתחבר לחשבון וואטסאפ בודד מארבעה סמארטפונים שונים.

התגובות לפוסט הפייסבוק של צוקרברג נלהבות ורבים הגיבו שמדובר בעדכון שימושי ביותר. אחרים תהו מתי יגיע עדכון שיאפשר ניהול מספר חשבונות וואטסאפ במכשיר בודד - כלומר עדכון שמציע בדיוק את ההיפך ממה שהושק כעת.

האפשרות להשתמש בוואטסאפ במספר מכשירים עד כה הייתה שמורה לשימוש בדפדפנים, טאבלטים מבוססי אנדרואיד או מחשבים, לצד מכשיר סמארטפון ראשי בודד. העדכון החדש יוכל לשרת למשל עסקים שמשתמשים בוואטסאפ לתקשורת מול לקוחות. הפיצ'ר החדש, לפי דיווח הוורג', צפוי להגיע לכלל המשתמשים בשבועות הקרובים.

העדכון החדש יוכל לשרת למשל עסקים, שמשתמשים בוואטסאפ לתקשורת מול לקוחות

איך זה יעבוד? הגדרת מכשיר טלפון נוסף תתבצע לאחר התקנה מחודשת של אפליקציית וואטסאפ, כשבמקום להזין מספר טלפון להמשך ההגדרה, ניתן יהיה לבחור באפשרות "קישור לחשבון קיים". זו תביא להצגת קוד QR על המסך לסריקה על ידי המכשיר הראשי, ממש כמו שעושים בהתחברות לוואטסאפ ווב למשל. המכשיר הראשי לא חייב להיות מופעל בשביל שוואטסאפ יעבוד במכשירים הנוספים, אך אם יהיה כבוי מעל ל-14 ימים יתבצע ניתוק אוטומטי ממכשירים אחרים.

העדכון הנוכחי מגיע ימים לאחר עדכון נוסף בוואטסאפ שמאפשר למשתמשים לבקש לשמור הודעות נעלמות, באישור השולח. כלומר, אם במהלך שיחה שהוגדרה ככזו שהודעות בה נעלמות, מקבל ההודעה מבקש לשמור אותה כך שתהיה זמינה עבורו גם בהמשך - שולח ההודעה יקבל התראה על כך ויוכל לאשר אותה. לחילופין יוכל לבחור שהמידע ימחק וייעלם בכל זאת כפי שהוגדרה כל השיחה.