לווין, אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
לוויין. הסכנה חלפה מול דרום קוריאה | צילום: Shutterstock

תושבי דרום קוריאה קיבלו התראה מלחיצה במיוחד אתמול בבוקר כשמשרד המדע המקומי שלח הודעה ארצית להיזהר מחלקי לוויין אמריקאי שנופל מהשמיים בשעות הצהריים. "היו זהירים כשאתם יוצאים החוצה", נכתב בהתראה שנשלחה לתושבים שרגילים לקבל התראות על אסונות טבע או דברים שקשורים לבריאות הציבור כמו התפרצויות קורונה - אבל לא על עצמים שצונחים מהשמיים.

הלוויין המדובר, בן 40 שנה, שייך לסוכנות החלל האמריקאית נאס"א ומשקלו מעל 2 טון, ולפי הסוכנות הוא היה אמור להיכנס לאטמוספירה ביממה האחרונה. הצפי היה שמרבית הלוויין יישרף עם כניסתו לאטמוספירה של כדור הארץ, ובכל מקרה הסיכוי לפגיעה מהרכיבים שיישרדו ויתרסקו לכדור הארץ היה נמוך מאוד. בהמשך אכן עידכנו הרשויות בדרום קוריאה שהלוויין שסיים את דרכו חלף מעל פני חצי האי הקוריאני - ללא דיווחים על נזק. 

אירוע נוסף של התראה מוזרה לטלפונים ניידים התרחש בסוף השבוע האחרון כשהודעת פוש מאפליקציית Citizen, שמאפשרת למשתמשים לנטר ולקבל התראות בזמן אמת על אירועי פשיעה בסביבתם, חשפה את כתובתה של הזמרת בילי אייליש. ההתראה שנצפתה על ידי 78,000 אנשים בסוף השבוע האחרון, הודיעה על אירוע פריצה לבית בהיילנד פארק שבליפורניה לאחר שדמות חשודה נצפתה במצלמות האבטחה. ההתראה הכילה כתובת מדויקת של הבית אליו ניסו לפרוץ, כשמאוחר יותר הדיווח עודכן בהתאם למידע שהתקבל מהמשטרה המקומית שמדובר בבית משפחתה של בילי אייליש. מאוחר יותר הדיווח עודכן שוב, הפעם ללא הכתובת המדויקת בה התרחש האירוע.